Антимонопольні ініціативи партії ОПЗЖ можуть змусити великий капітал працювати на державу, - Голян

Антимонопольний законопроєкт голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя", народного депутата Віктора Медведчука і його колег по фракції повинен покінчити з економічним божевіллям чинної влади і пануванням олігархів.

Таку думку висловив доктор економічних наук, професор Василь Голян.

На його думку, панування олігархів і те, що влада їм потурає, веде до постійної деградації української економіки. І антимонопольний законопроєкт ОПЗЖ дозволяє розірвати це порочне коло.   

"Надмірна концентрація економічної влади в руках вітчизняних олігархів прискорює процеси деіндустріалізації національної економіки і остаточно перекидає Україну на задвірки світової економіки. Розроблений народними депутатами від "Опозиційної платформи – За життя" проєкт Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері антимонопольної політики, деолігархізації та забезпечення добросовісної конкуренції" (реєстраційний номер 4122) спрямований на обмеження влади олігархів та встановлення справедливих правил гри для всіх суб'єктів господарської діяльності. У нинішніх умовах це єдина альтернатива економічному божевіллю, яке генерується в Україні, починаючи з 2014 року, "майданною" і "зеленою" владою", - пише Василь Голян.

Він зазначив, що в багатьох країнах є позитивні приклади ефективної реалізації антимонопольного законодавства: США, Південна Корея, Китай і багато інших. Однак, Україна чомусь не використовує цей позитивний досвід. 

"На жаль, в Україні антимонопольна політика є такою "безхребетною", що імплементувати передовий іноземний досвід обмеження недобросовісної конкуренції не видається можливим... За останні п'ятнадцять років у результаті посилення зрощення політичного істеблішменту і великого бізнесу, що набуло загрозливих масштабів за часів президентства Ющенка і Порошенка, його діяльність звелася до вибіркового застосування штрафних санкцій у зв'язку з недобросовісною конкуренцією і порушенням антимонопольного законодавства, а про поділ монопольних утворень і говорити не доводиться", - додав доктор економічних наук.

Економіст упевнений, що саме законопроект ОПЗЖ дозволить покласти край владі олігархів в Україні.

"Розроблений представниками "Опозиційної платформи - За життя" проєкт Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів у сфері антимонопольної політики, деолігархізації та забезпечення добросовісної конкуренції" (№ 4122) покладе край необмеженій владі олігархів і змусить їх працювати за цивілізованими законами, а не за "законами джунглів".

Також Василь Голян нагадав, що Віктор Медведчук неодноразово обґрунтовував доцільність застосування ефективних антимонопольних заходів щодо деконцентрації економічної влади великого капіталу.

"Сьогодні як ніколи ініціативи Віктора Володимировича повинні бути взяті на озброєння шляхом прийняття законопроєкту № 4122, інакше українська економіка "проб'є" чергове дно і остаточно перетвориться на сировинний придаток світової економіки", - сьогодні", - підсумував Василь Голян.

Раніше голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук говорив, що неадекватна політика чинної влади веде країну до економічного і соціального краху.

Антимонопольний комітет Джерело: ZIK

Інші сюжети