На Львівщині розпочинається реалізація проекту «Народна броня»

Сьогодні, 12 вересня, у Львові волонтери Центру забезпечення військових, який було створено за ініціативи Народної самооборони Львівщини та громадсько-журналістського руху Народний контроль, прозвітували про чергову поїздку з гуманітарним вантажем у зону АТО, а також презентували свої нові проекти. Самооборонівці повідомили, що відтепер у Львові надаватимуть безоплатну правову допомогу для військових та  розпочинають масове виробництво протикумулятивних решіток для армійської бронетехніки коштом благодійників.

Про це повідомила репортер ZIK-Стрім  Оксана Маруняк

Як стало відомо, нещодавно у Львові було відкрито Центр правової допомоги військовим, що розмістився у приміщенні юридичного факультету ЛНУ на вул. Січових стрільців, 14. Волонтери установи надаватимуть безоплатні юридичні консультації військовослужбовцям, які повернулися із зони АТО, та членам їх сімей у вигляді консультацій, допомоги в оформленні документів, представництва інтересів в судових та інших державних органах тощо.

«Ми об’єднуємо правників різного рівня – від студентів юридичного факультету, котрі беруть на себе найпростіші питання, до професорів і досвідчених практикуючих юристів, котрі займатимуть найскладнішими ситуаціями. Центр також готує юридичні пам’ятки для військових, членів їхніх родин, а також для органів влади, аби нагадати всім про їхні права та обов’язки», -- розповів юрист Сергій Різник.

Також Центр забезпечення військових Львівщини запроваджує проект «Народна броня», що передбачає допомогу у ремонті армійської техніки та посилення її захисту від вогневого ураження. Зокрема, волонтери сприятимуть ремонту бронетехніки і легкових автомобілів  80-ої окремої аеромобільної бригади, 24-ої окремої механізованої бригади і третього батальйону тероборони "Воля", закуповуватимуть армійську оптику та протикумулятивні решітки для важкої техніки, яка задіяна у зоні бойових дій на сході України. За словами активістів, їм вже вдалось встановити такий захист на КАМАЗ, який на потреби АТО передали підприємці з Червонограда, через тиждень ця машина вирушить на Донбас. У Центрі сподіваються, що їм вдасться налагодити масове виробництво протикумулятивного оснащення.

 «Потужності для цього є і дуже багато людей на цю справу голошується. Але чим їх буде більше, тим краще, адже потреба велика, особливо у зварювальниках. Собівартість самих матеріалів становить близько 22 тисяч гривень за решітку - це без урахування оплати праці, але ми сподіваємось на роботу волонтерів», -- зауважив технічний керівник проекту Ярослав Грень.

Також керівники Центру забезпечення військових розповіли про чергову, шосту за рахунком, поїздку у зону АТО із гуманітарним вантажем. Цього разу активісти доставили на Схід України 60 тонн військової допомоги у 4-х фурах -- харчі, одяг, амуніцію, медичні засоби.  Відповідно до звіту Центру українським військовим передали розвантажувальні системи (50 шт.) , рукавиці (110 пар), комбінізони (25 шт), дощовики (3 палети), труси і шкарпетки, засоби гігієни, сигарети, воду (20 тонн «Миргородської»), продукти (10 тонн картоплі, моркви, цибулі, 500 кг помідорів), ліхтарики (150 шт.), інструменти для ремонту техніки, запчастини, колеса для УРАЛів, індивідуальні посилки, листи та дитячі малюнки.

Найкориснішими виявилися індивідуальні аптечки, які громадські активісти привезли на передову, бо їх бракує через відсутність забезпечення з боку держави. За словами волонтерів,  наразі існує нагальна потреба у теплому одязі і медикаментах.

Нагадаємо, Центр забезпечення військових регулярно здійснює моніторинг потреб українських військовослужбовців та забезпечує їх необхідними речами і продуктами. Центр було створено за ініціативи Народної самооборони Львівщини та громадсько-журналістського руху Народний контроль.

Дивіться повний випуск програми
Інші сюжети випуску
реклама
реклама
усі новини
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
Top
2019-02-24 02:43 :10