Парубій у ВР може модерувати лише 60 депутатів, бо решта є підконтрольними, – Березюк

Про спікера як про модератора можна було говорити тоді, коли перед ним сидів би зал незалежних законодавців. Наразі ж у ВР є дуже мало депутатів, близько 60т осіб, які самостійно ухвалюють рішення щодо натискання певного кольору кнопки. Адже з рештою, немає чого домовлятися, бо вони модеруються іншими особами.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним на телеканалі ZIK заявив голова фракції «Самопоміч» у парламенті Олег Березюк.

«Уся майстерність попередніх голів Верховної Ради була мишачою вовтузнею. Бо все одно вони відображали інтереси певних кланів, чи певних їхніх власників. Адже ніхто з них не був самостійною особистістю, яка творила політику. Впринципі, щось подібне можна спостерігати і зараз», – сказав Березюк.

Він вважає, що найперше голова Верховної Ради є управлінцем, який керує незалежними людьми. Тому як суддя має бути справедливим та дотримуватись регламенту стосунків у законодавчому органі.

«Жоден голова Верховної Ради не дотримується регламенту заради досягнення успіху. Лише незрозуміло чийого – суспільства, парламенту чи кланів. Адже, якщо проаналізувати голосування, яке відбувається у Верховній Раді, то більшість законопроектів, які потрібні олігархату проходять з грубими порушеннями регламенту, а це означає, що вони за великим рахунком є нелегітимні. Але з цим ніхто не рахується. Тому голова Верховної Ради на сьогоднішній день у будь-якому випадку є залежною фігурою», – вважає він.

На що народний депутат України Мустафа Найєм, який також був у студії сказав, що Андрій Парубію, мабуть найважче керувати парламентом. Адже у Верховній Раді є нестійка та некерована більшість, а також він змушений керуватися волею фракції, яка його висунула. Хоча він і намагається вибудовувати свою лінію.

«Знаю точно, що Андрій Парубій намагається грати у власну гру і в багатьох випадках він волів би робити гарні речі, аніж погані. Але це не відміняє те, про що сказав пан Березюк, що дійсно, є дуже багато порушень, в тому числі регламенту. Також є порушення, які стосуються елементарних речей, наприклад, коли вносяться навіть технічні правки в закони, які повністю змінюють суть закону, вже після того, як він ухвалений», – прокоментував Найєм.

Він зазначив, що насправді, це проблема усіх спікерів. Що ж стосується ефективності самого голови парламенту, то це дуже залежить ще й від його культури і від того, що відбувається в залі.

«Звичайно, що спікер – це модератор. Але у парламенті, фактично, відбувається шантаж, коли члени фракції щодо голосування за дуже принципові речі, висувають свої пропозиції, які просто не налазять на голову», – вважає Найєм.

За словами народного депутата України Олег Березюка є менше ста осіб у залі Верховної Ради, які можуть дослухатись до спікера-модератора. Решта є просто підконтрольними.

«Про спікера як про модератора можна було б говорити тоді, коли перед ним сидів би зал незалежних законодавців. А у нас така справа, що є дуже мало депутатів у залі людей, які самостійно, виходячи зі свого світогляду та політичних вподобань, ухвалюють рішення щодо натискання певного кольору кнопки. Я би назвав навіть цифру – до 60 осіб. З рештою, немає чого домовлятися, бо вони модеруються двома, трьома або чотирма людьми», – наголосив він.

Дивіться повний випуск програми
Інші сюжети випуску
реклама
реклама
усі новини
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
Top
2019-01-22 14:07 :03