Андрій Антонищак, координатор І-го батальйону Національної гвардії України у програмі Прямим текстом

У Слов’янську справжня війна. Склад сепаратистів з кожним днем стає дедалі якіснішим і професійнішим. Там можна побачити і чеченців, й інших найманців з військовим досвідом. До того ж, у них сучасне озброєння. У лави ж спецбатальйону  Національної гвардії України, який зараз боронить Схід країни, входять бійці з Майдану. Однак дух наших захисників на порядок вищий, аніж у російських загарбників. Терористи стоять за гроші, а наші вояки – за безпеку країни. А це різні речі.

Таку думку висловив Андрій Антонищак, координатор І-го батальйону Національної гвардії України, під час політичного ток-шоу «Прямим текстом» з Остапом Дроздовим (щочетверга о 22:00 на телеканалі ZIK).

Чоловік спростовує інформацію про те, що у Слов’янську українським захисникам заборонено стріляти : «Ми маємо право стріляти, і, ми – стріляємо. Кожна людини, яка направляє зброю на представника української держави, – терорист. І в неї можна вистрілити», – каже Антонищак.

Гість каже, що страху хлопці вже не відчувають. Страшно було на Майдані у Києві, коли на них нападали, а захиститися було нічим. Тепер оборонці, попри різноманітні чутки, добре озброєні. Ба більше. У них сучасні бронежилети та каски. А ще їх добре годують.

 Андрій Антонищак також каже, що у Слов’янську у найближчі дні розпочнеться голод. Продуктові фури бояться привозити харчі. Чоловік, не приховуючи емоцій, каже: «Мешканці Сходу – українці. Вони такі самі як і ми. Вони хочуть миру. Біда в тому, що у них немає роботи».

Довший час місцева влада формувала у населення Донбасу відсутність політичної позиції. Адже легше керувати сірою масою. «Мешканці сходу не почуті. З ним потрібно розмовляти і пояснювати всю інформацію», – резюмує гість.

Також координатор Національної гвардії обурюється тим, як журналісти висвітлюють події. Каже, що у них разом з Андрієм Парубієм навіть виникла ідея організувати представникам ЗМІ екскурсію по ключових блокпостах Слов’янська. Мовляв, про подвиги українських силовиків ЗМІ мовчить. Лише розповідають, коли щось вибухає або ж когось вбивають.

Андрій Антонищак наводить приклад: «Коли спецпідрозділ «Ягуар» потрапив у засідку, його бійці знищили 54 терористів. А втратили 5-х людей. Про це засоби масової інформації не повідомили».

Родом Андрій Антонищак – зі Львова. За фахом не військовий. Покинув бізнес, сім’ю і поїхав захищати Батьківщину. Спочатку був на Майдані у Києві, а зараз перебуває у гарячих точка країни. Розповідає: «Одну частину своєї справи ми зробили. Для нас це продовження Майдану. Просто барикади посунулися у Донецьку області. Скоро вони перенесуться і на кордони Росії». 

Дивіться повний випуск програми
Інші сюжети випуску
реклама
реклама
усі новини
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
Top
2019-02-19 00:18 :54