Пам'ятники спотикання (журналістське розслідування)

В основі спецпроекту – викриття актів вандалізму проти пам'ятників українців на території Польщі.

ZIKівці проїхали сотні кілометрів сусідньою Польщею, дослідили численні місця проведення антиукраїнських акцій, перевірили десятки сумнівних громадян інших держав, які могли бути причетні до актів вандалізму, до найменших деталей проаналізували гігабайти відеоматеріалів і закордоном спробували вийти на контакт з тими, ким в Україні мали б займатися спецслужби.

Усе це для того, аби з'ясувати, хто і як з характерною періодичністю у сусідній Польщі влаштовує кампанії з нищень могил та місць пам’яті і робить це мало не на кістках загиблих українців. 

Журналісти приходять до висновків, що прах давно загиблих співвітчизників просто став зброєю у руках провокаторів, які намагаються посварити українців і поляків. 

«Наші народи мають складну спільну історію, та саме від Польщі українці отримали відчутну підтримку під час Революції Гідності та у євроінтеграційних процесах. Саме Польська республіка була нашим головним захисником у світі. То що ж змінилося за три роки? І хто підштовхнув до негативних змін стосунки між двома державами і простими людьми? Кому вигідно розсварити наші народи? Спеціальний репортаж шукає відповіді на ці питання», – акцентує керівник департаменту програм власного виробництва ZIKу Ольга Мовчан.

реклама
реклама
усі новини
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
Top
2019-01-23 21:39 :08