Зеленський підписав закон, яким запроваджуються мотиваційні листи при вступі до ВНЗ

Президент України Володимир Зеленський

REUTERS

Тепер закон має бути опубліковано для набуття чинності

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти". Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Відтак законопроєктом передбачено такі зміни для абітурієнтів та студентів вищих навчальних закладів.

При поданні документів на вступ до вишів абітурієнти подаватимуть мотиваційні листи, які зможуть забезпечити майбутньому студенту додаткові бали при прийомі.

Для прийняття на навчання для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра студент складає вступний екзамен іноземною мовою.

Виші тепер зможуть видавати студентам не традиційні дипломи державного зразка, а за своїм власним зразком, розробленого власною вченою радою.

Також студенти мають ризик не отримати диплом, якщо були заскочені на плагіаті.

Зміни, запропоновані законопроєктом, стосуються також і самих вишів та їх працівників.

Зокрема, встановлюється критерії оцінювання роботи ректорів та запроваджується дуальна форма навчання.

Як зазначається, дуальна форма здобуття вищої освіти - це різновид денної форми здобуття освіти, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах вищої освіти з навчанням на робочих місцях на підприємствах, в установах та організаціях для набуття певної кваліфікації на основі договору. Навчання на робочому місці передбачає виконання посадових обов’язків відповідно до трудового договору.

Також, усі керівники вишів, які обиратимуться на посади, будуть підписувати контракти із зазначенням цільових показників ефективності, строками їхнього виконання та механізмами перевірки. Цільові показники формуватиме Міністерство на базі програм кандидатів, які ті подаватимуть в пакетах документів на конкурс. Якщо ректор не виконає програму, йому загрожує розірвання контракту.

Щодо ліцензування, то його проводитимуть в онлайн-режимі через електронні бази. Ліцензувати будуть діяльність вишів на певному рівні вищої освіти і освітню діяльність за спеціальностями для "регульованих професій" (тих, які передбачають особливо відповідальну роботу: правнича сфера, атомна енергетика, медицина, військова служба тощо). Таким чином, ліцензії скасовують майже для 100 спеціальностей.

Окрім цього, законом забороняється створення відокремлених структурних підрозділів у Києві, Харкові, Льові, Дніпрі та Одесі.

Ті ж відокремлені структури, які наразі працюють, мають бути закриті або реорганізовані до 1 липня 2021 року.

Нагадаємо, зазначений законопроєкт було зареєстровано у Верховній Раді 22 жовтня. Нардепи ухвалили його 18 грудня. За це проголосував 321 парламентар.

 Loading...