Зеленський підписав закон, яким скасовується паперова звітність щодо фінансування політичних партій

Володимир Зеленський

Фото - president.gov.ua

Тепер закон має бути опубліковано для набуття чинності

Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання і протидії політичній корупції". Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Документ передбачає заміну "паперової" фінансової звітності партій електронною звітністю. Це дозволить зменшити навантаження на представників партій, відповідальних за складання і подання фінансової звітності.

З метою спрощення процедури складання фінансової звітності партій та запобігання виникненню неоднозначних тлумачень, пов’язаних з віднесенням фінансової інформації до тих чи інших розділів фінансового звіту, законопроєктом пропонується визначити загальну структуру звітів та принципи відображення фінансової інформації у відповідних розділах фінансових звітів.

Пропонується вилучити норму чинного Закону "Про політичні партії в Україні", яка передбачає обов’язковість заповнення та подання до банків донорами партій заяв про відповідність здійснюваних внесків на підтримку партій встановленим обмеженням щодо розміру та джерел відповідних внесків.

Законом передбачена можливість здійснення внесків на підтримку партій через платіжні системи, у тому числі онлайн, за умови, що такі системи дозволятимуть чітко ідентифікувати донора та призначення здійснюваного платежу.

Проект пропонує виключити із Закону "Про політичні партії в Україні" положення, згідно з яким забороняється здійснення внесків на підтримку партій особами, які мають непогашений податковий борг – незалежно від розміру такого боргу, а також положення чинного Закону, за яким здійснення внесків забороняється юридичними особами, бенефіціарами яких є народні депутати України та депутати місцевих рад.

Законопроєктом пропонується чітко визначити предмет внутрішньопартійних фінансових аудитів та незалежних зовнішніх фінансових аудитів партій, що сприятиме належній верифікації фінансової звітності перед її перевіркою НАЗК.

Нагадаємо, зазначений законопроєкт було зареєстровано у Верховній Раді 29 жовтня. Нардепи ухвалили його 19 грудня. За це проголосували 319 парламентарів.Loading...