Комітет з питань інформполітики розглянув законопроєкт про медіа, - повне відео

Фото з відкритих джерел

Ініціаторами проєкту закону є 10 народних обранців

Комітет з питань інформполітики розглянув законопроєкт про медіа. Трансляцію вів телеканал ZIK.

Як відомо, ініціаторами проєкту закону є 10 народних обранців: Олександр Ткаченко, Микита Потураєв, Євгенія Кравчук, Ірина Констанкевич, Олександр Кабанов, Андрій Боблях, Єлизавета Богуцька, Тетяна Рябуха, Павло Сушко, Дмитро Нальотов та Тетяна Циба.

Ухвалення документу, згідно з пояснювальною запискою, має створити необхідні сучасні європейські умови для задоволення інформаційних потреб українців, ефективного розвитку сфери надання аудіовізуальних медіасервісів з використанням нових технологій.

Головним органом, який буде здійснювати нагляд за медіаринком, буде Національна рада з питань ТБ і радіомовлення. Цей орган буде реєструвати медіа, зокрема й онлайн-ЗМІ. Вона як реєструватиме ЗМІ, так і скасовуватиме реєстрацію медіа, діяльність якого порушує закон.

Згідно із законопроєктом, ліцензуванню підлягатимуть виключно ті мовники, які використовують радіочастотний ресурс для наземного мовлення - FM-радіо і мовлення, відоме як Т2.

Обов'язковій реєстрації підлягають суб'єкти, які здійснюють мовлення без використання радіочастотного ресурсу, суб'єкти у сфері друкованих медіа, провайдери аудіовізуальних сервісів, а також суб'єкти у сфері медіа, зокрема й нерезиденти України, які надають користувачам на території України доступ до своїх медіасервісів на умовах, що передбачають оплату користувачами доступу або користування такими медіасервісами. Онлайн-медіа і платформи загального доступу до інформації самостійно ухвалюють рішення про реєстрацію.

Іноземні лінійні медіа можуть поширюватись на території України провайдерами аудіовізуальних сервісів виключно після реєстрації таких медіа у порядку, який окремо визначається законом.

Також існують окремі обмеження, пов'язані зі збройною агресією.

Новини за темою: Євгенія Кравчук спростувала міфи, які виникли навколо підготовки законопроєкту "Про медіа"

Loading...