В Австралії евакуювали тисячі людей через загрозу нової хвилі пожеж

Фото з відкритих джерел

Спека та сильні пориви вітру знову вирують на континенті

В південно-східної Австралії тисячі людей покинули свої будинки, адже існує загроза виникненню нових пожеж.

Про це повідомляє "AP". 

Зазначається, що небезпека зосереджена на Новому Південному Уельсі та Вікторії, найбільш населених штатах Австралії, де температура та швидкість вітру зростають щодня.

"Сільська пожежна служба Нового Південного Уельсу попередила, що прибережні міста на південь від Сіднея, включаючи Іден, Бейтманську затоку та Новру, знову можуть опинитися під загрозою", - йдеться у повідомленні.

В цьому регіоні вже пройшли сильні пожежі, але вітер, який прогнозується на вечір п'ятниці, може змусити їх спалахнути знову, заявив журналістам комісар з питань пожежної охорони Сіль Шейн Фіцсімонс.

У сусідній Вікторії розпорядження про евакуацію були видані в альпійських районах, і Прем'єр-міністр Даніель Ендрю благав мешканців прислухатися до оповіщень.

"Це, мабуть, найпотужніше нагадування про те, що ми повинні бути пильними. Послухайте, будь ласка попередження та виконайте так, як вас просять. Якщо вам сказали покинути громаду, і ви можете піти, тоді ви повинні піти", - висловився Ендрю.

У ЗМІ підсумували, що пожежна криза на південному сході Австралії забрала щонайменше 26 життів, знищила понад 2000 будинків і випалила площу вдвічі більше, ніж американський штат Меріленд з вересня.

Нагадаємо, що лісові пожежі в Австралії почалися з вересня 2019 року. Екологи підрахували, що загинуло вже понад один мільярд тварин.

 

Loading...