9-річна українка, яка листується з політиками, готує 200 різдвяних листівок

9-річна волинянка Марічка Мовчан із Ковеля уже два роки листується із першими особами іноземних країн – президентами, відомими політиками, монаршими домами. Відтак, дівчинка уже зібрала чималу колекцію листів із автографами найвідоміших людей світу. А зараз готує близько 200 вітальних листівок для іменитих персон.

Про це йдеться у сюжеті програми «Погляд на тиждень» телеканалу ZIK.

У Ковелі маленька поціновувачка епістолярного жанру мешкає разом з батьками та десятьма братами і сестрами. Велика родина, відповідно, має чимале господарство, відтак роботи вистачає всім. Та вільні від навчання та допомоги батькам хвилини Марічка присвячує листуванню. Зокрема, у списку тих, кого треба обов’язково привітати з Різдвом та Новим роком, – понад дві сотні імен.

За словами Марічки, цьогоріч вона вже написала вітання Папі Римському, Ангелі Меркель, королеві Данії Маргариті ІІ, королеві Великобританії Єлизаветі ІІ.

«Марійка не знала, що насправді є королеви і королі. Ми їй про це розповіли, показали сторінки в Інтернеті. Вона не зовсім повірила і запропонувала написати листа», – пригадав брат дівчинки Павло Мовчан.

Старші брати знайшли адресу Єлизавети ІІ та допомогли з відправкою. Королева  листівку від Марійки не проігнорувала і надіслала відповідь.

«Перший лист прийшов від королеви Англії Єлизавети ІІ. Ми спочатку не вірили. Але дуже зраділи: за правилами Букінгемського палацу, якщо лист був підписаний королевою, значить, вона сама його надіслала», – продовжив розповідь Павло.

Зараз у Марійчиній теці для листів привітання  від кількох європейських королев, Папи Римського, канцлера Німеччини, президента Франції. З українських політиків двічі на рік Марійку та її сім’ю вітає зі святами екс-президент Леонід Кучма. Натомість Віктор Янукович жодного разу так і не відповів на листи.

У ковельському поштовому відділенні  Марійка з братами бувають кілька разів на тиждень. Конверти відправляють партіями. «Якось прийшли до обіду і відправили з 60 листів, а після обіду – ще 40. І всі – у різні країни», – говорить оператор поштового зв’язку Тетяна Приймачок.

Про хобі молодших дітей батьки довідалися випадково, коли у їхній дім все частіше почав заходити листоноша. «Напевно, помилилися адресою», – думали дорослі, побачивши  першого листа з Великобританії. Але потім конверти почали надходити заледве не щодня.  

За словами місцевої листоноші Ольги Ляшук, уже з дня на день  Марійці почнуть надходити вітання з  новим, 2014 роком.  «Рада, що мені випала така місія – приносити родині ці листи. Сподіваюся, що перед Різдвом листи до них будуть «бігти» потоком», – зауважила листоноша Ольга Ляшук.

Листівки та конверти з побажаннями добра та щастя для своїх знаменитих адресатів дівчинка робить власноруч.

«Ми беремо картонку, з латочок робимо бантики, зав’язуємо, приклеюємо акуратненько… а потім по-англійськи пишемо вітання, вказуємо, кому воно адресується», – ділиться досвідом Марійка Мовчан.

Марійку в околиці тепер називають маленьким волинським дипломатом. Мовляв, поки дорослі політики чубляться, вона спокійно спілкується з європейським політикумом.  

Нагадаємо, у січні 2013 року 8-річну Марійку Мовчан із Волинської області привітала з Новим роком королева Англії Єлизавета ІІ, а Папа Римський Бенедикт ХVІ надіслав дівчинці відкритку з нагоди Різдва Христового.

А у лютому 2013 року королева Данії Маргрете II висловила вдячність дівчинці з Волині. Поважний знак уваги та вдячність Її величності королеви Данії Маргрете II до маленької дівчинки та її братів – Павла та Бориса став результатом неочікуваного оригінального поширення дітьми радісної і приємної звістки про народження маленького Ісуса Христа як символу вічного незборимого добра та результатом щирого новорічного дитячого привітання, адресованого королівській родині.

Дивіться повний випуск програми
Інші сюжети випуску
реклама
реклама
усі новини
Ви можете розмістити коментар, використовуючи для авторизації акаунт соціальних мереж:
Top
2019-08-21 00:12 :23