Новини » Львів

9 травня самооборонівці Західної України співпрацюватимуть з силовиками

Прес-конференція керівників осередків Самооборони Західної України. Фото: ZIK

На зборах представників Народної самооборони із західних областей України, які відбулися у Львові, обговорили питання, як уникнути провокацій 1 та 9 травня. Самооборонівці охоронятимуть спокій у своїх містах спільно з силовими органами.

Про це йшлося 30 квітня на прес-конференції у Львові.

«Ми готуємося до того, щоб 9 травня не було провокацій російських спецслужб, коли українцям спробують причепити ярлик фашистів, які будуть бити визволителів, антифашистів. Ми координуємо свої зусилля з силовими структурами. До 9 травня ми збільшуємо свої сили, свою чисельність, щоб допомогти правоохоронним структурам не допустити такого сценарію», – розповів координатор громадського формування «Народна самооборона» Львівщини Валерій Веремчук.

Як наголосив В.Веремчук, відповідальність за події у Львові та області покладена на міського голову Львова та голову ЛОДА, які чомусь не робили жодних зусиль, щоб уникнути провокацій 27 квітня.

«Лише завдяки співпраці журналістів та громадськості вдалося поламати сценарій провокацій під час Маршу вишиванок у Львові», – зауважив Веремчук.

За його словами, у цей день самооборонівці з 8.00 год. ранку до 20.00 год. вечора охороняли від можливих нападів Генконсульство РФ у Львові, російський культурний центр, Монумент слави на вул.. Стрйиській, офіс КПУ. Також активісти були біля пам’ятників Степанові Бандері та Тарасові Шевченку.

Зараз львівські самооборонівці спільно з міліцією готуються до можливих провокацій 9 травня. Зокрема, як розповів Веремчук, 1 травня відбудеться тренінг активістів та міліціонерів щодо протидії можливим сценаріям 9 травня.

Керівники Самооборони з Рівненщини, Хмельниччини та Закарпаття також повідомили, що тісно взаємодіють з силовиками, аби забезпечити спокій у своїх областях.

«Ми готуємося до забезпечення охорони громадського порядку з 1 травня і доки це буде потрібно. Розроблені відповідні плани дій з правоохоронними органами щодо охорони правопорядку під час масових акцій 1 та 9 травня», – розповів керівник ГФ «Народна самооборона» Закарпаття Юрій Лихтей.

Loading...