live
Новини » Львів

300 ветеранів взяли участь у Марші слави УПА у Львові

Марш слави УПА у Львові. Фото: Роман Балук/ZIK

У Львові в неділю, в переддень 71-ї річниці від дня створення Української повстанської армії, відбувся традиційний Марш слави УПА.

У ході центральними вулицями Львова взяли участь близько 300 ветеранів повстанської армії, представників громадських організацій, місцевих політиків, звичайних львів’ян.

Учасники клубу військово-історичної реконструкції УПА «Повстанець» із Києва, Кривого Рогу, Хмельницького, Львова крокували в упівській формі, яку спеціально пошили за зразками і за фотографіями.

Керівник організації Владислав Куценко розповів «Радіо Свобода», що мета проведення Маршу слави УПА у Львові – нагадати сучасникам про упівців, які боролись за незалежність України. За його словами, завдяки воякам ця незалежність сьогодні і є, і важливо, щоб люди побачили, як виглядали вояки, яка у них була форма.

Клуб військово-історичної реконструкції не братиме участі у Марші УПА в Києві, який запланований на понеділок, 14 жовтня, свято Покрови.

«У Києві планується суто політичний марш, а ми політикою не займаємось. Негативно ставлюсь до політиків, які перекручують історію. Історію не змінити, її потрібно вивчати, дивитись на події з різних сторін. Якщо була війна, то в ній не були одні добрі, а інші погані. Ми підходимо з історичної точки зору, а політики задля політичних дивідендів», – наголосив Владислав Куценко.

Однак до Маршу слави УПА у Львові приєднались представники ВО «Свобода», які прийшли зі своєю партійною символікою.

Із нагоди 71-ї річниці УПА у Львові товариство пошуку жертв війни «Пам’ять» відтворило історичний бій українських повстанців проти підрозділів німецького Вермахту. 8 липня 1944 року на горі Лопата, що в Івано-Франківській області, відбувся найбільший бій УПА з німецькими військами, в якому перемогу здобули українські вояки.

У понеділок, 14 жовтня, у Львові з нагоди 71-ї річниці створення УПА заплановано ще кілька заходів.

Loading...