"Жовті жилети" повернулися з протестами на вулиці Франції

Протест «жовтих жилетів» у Тулузі, Франція, 9 травня 2019 року. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Змі повідомляють про щонайменше 256 затриманих

У суботу, 12 вересня, в Парижі та інших містах Франції поновилися перервані на час літніх відпусток акції протесту "жовтих жилетів". Про це повідомляє RFI.

Зокрема, у Парижі учасники протестного руху "жовтих жилетів" призначили місце збору в декількох точках: на Єлисейських полях, біля підніжжя базиліки Сакре-Кьор та в інших місцях.

При цьому префектура поліції Парижа напередодні попередила, що забороняє проведення акцій протесту в районі Єлисейських полів, а також біля Єлисейського палацу, Національних зборів і резиденції прем'єр-міністра.

Управління паризького транспорту RATP оголосило про те, що з ранку 12 вересня і аж "до розпорядження префектури поліції" в Парижі буде закрито близько 50 станцій метро і приміських електричок RER. 

Згодом з’явилась інформація про те, що поліція затримала 256 учасників акції протесту. Зокрема про це повідомляє DW.

Окрім того, поліція забрала у мітингарів молотки, рейки, ножі та лук для стрільби. 

Також у Тулузі місцева влада не дозволила "жовтим жилетам" провести таку ж акцію. Причиною відмови стало поширення пандемії. 

Новини за темою: У Франції відбулася акція протесту "жовтих жилетів"

Нагадаємо, 7 листопада, у Франції на акцію протесту руху "жовтих жилетів" вийшли щонайменше 28 тисяч демонстрантів.

Протести, названі на честь жовтих жилетів підвищеної видимості, почалися в листопаді 2018 роки після громадського невдоволення підвищенням податків на паливо.

Згодом ці податки були скасовані, але рух зберігся і перетворився в більш широкий антиурядовий протест.

Останній великий протест "жовтих жилетів" відбувся 14 березня 2020 року, напередодні місцевих виборів. Це було лише за три дні до того, як в країні оголосили жорсткий карантин через коронавірус.

Loading...