Новини » Світ Читать эту новость на русском

Заключні дебати Трампа й Байдена: Що говорили про Україну

Дебати між Дональдом Трампом і Джо Байденом Bloomberg

Трамп звинуватив Байдена в корупції щодо Burisma, а "демократ" заявив про бездіяльність президента в підтримці України

У США відбувся другий і фінальний раунд президентських дебатів між чинним очільником країни Дональдом Трампом і кандидатом Джозефом Байденом, під час яких в центрі уваги перебувала й Україна. Про це повідомляє "Голос Америки".

Під час дискусії кандидати згадали про Україну в контексті дій американської влади у протидії РФ, яку звинувачують у втручанні в американські вибори. Зокрема, Байден заявив, що Трамп бездіяльний щодо ситуації зі втручанням. "Будь-яка країна, що спробує втрутитись в американські вибори, заплатить ціну. В ці вибори були залучені Росія, Китай, і тепер ми дізнались, що Іран також. Вони заплатять ціну, якщо мене оберуть. Вони втручаються в американський суверенітет. І наскільки мені відомо, президент не сказав ні слова Путіну про це. І я не знаю, чому", – сказав кандидат.

Новини за темою: Байден офіційно визначив пріоритети щодо України у разі обрання президентом США

Саме після цього Дональд Трамп підняв питання України, адже, за його словами, він вів жорстку політику проти Москви, надаючи Києву летальну зброю. "Ніхто не був жорсткішим до Росії, ніж я. В плані санкцій, у плані всього, що я зробив з НАТО. Коли Байден продавав Україні подушки і покривала, я продав протитанкові ракети. Протягом президентства Обами Росія забрала велику частину, яка мала б бути Україною. Ви віддали це їм. Але ви отримували багато грошей від Росії", - висловився президент.

Також чинний очільник Штатів звинуватив Байдена в корупції, нагадавши про скандал із з його сином Гантером  та його участю в раді директорів української газовидобувної компанії Burisma. "Я не отримував грошей від Китаю, а ти отримував. Від України не отримував, а ти отримував. Від Росії теж ні. У тебе ж 3,5 млн доларів. Джо, син тобі дав! І був лист "ми повинні дати 10 % великому хлопцю". Ти – той великий хлопець!" – сказав Трамп маючи на увазі компромат на сина Байдена, в якому йшлося про нібито отримання Гантером грошей за лобізм українських, китайських і російських компаній.

Новини за темою: Росія причетна до публікації листів сина Байдена, - розвідка США

Проте кандидат у президенти вкотре заявив, що непричетний до цієї ситуації. "Я не взяв жодного цента у жодного закордонного джерела. Я опублікував свої податкові декларації за всі 22 роки. Ви – жодної", – додав Байден.

Згодом кандидат від "демократів" на питання ведучої дебатів про етичність ситуації з його сином і українською компанією зазначив, що його син неухильно виконував свою роботу. "Що стосується України. У нас було питання, він (Гантер Байден, – ред.) був у Раді директорів Burisma, я дізнався, що він зробив щось неправильно. Але всі говорили, що він свою роботу виконав неухильно. Нічого поганого не було зроблено", – відповів Байден.

Водночас на питання Трампа про нібито надання синові Байдена 183 тис. доларів на місяць і 3 млн доларів, кандидат відповів, що було розслідування і його син "нічого поганого не зробив", а сам він діяв по відношенню до України "бездоганно". "Мій син не робив грошей на Китаї та Україні", – висловився Байден-старший, додавши, що він має репутацію і завжди каже правду.

Після цього Трамп назвав суперника "корумпованим політиком" і додав, що Байден не має "зображати невинну дитину".

Новини за темою: Расизм, Кім Чен Ин та російське втручання у вибори: У США відбулися фінальні дебати між Трампом та Байденом

Нагадаємо, наприкінці вересня відбулися перші дебати між Дональдом Трампом та Джо Байденом. У ході цього кандидати на посаду президента США торкнулися низки питань, в тому числі роботи сина Байдена в Україні, який, за словами Трампа, заробив цілий корупційний статок. 

Через деякий час Комісія з президентських дебатів США скасувала другий раунд дебатів між чинним американським президентом Дональдом Трампом і кандидатом від Демократичної партії Джо Байденом.Loading...