Новини » Світ Читать эту новость на русском

Заборона абортів у Польщі: У Сеймі сталась сутичка депутатів

Сутичка у польському Сеймі Фото з відкритих джерел

Віцеспікер вигнав із засідання кілька депутаток опозиції

У парламенті Польщі сталась сутичка між депутатами через скандальне рішення Конституційного суду щодо заборони абортів. Про це пише RFM24.

Зокрема, депутатки у чорних футболках та з табличками, на яких червоними літерами було написано "Легальний аборт", "Це війна" та "Жінка вирішує" заблокували трибуну парламенту. Після цього вони спробували дійти до лідера правлячої партії Польщі "Право і справедливість" Ярослава Качинського, однак дорогу їм перекрили депутатки від цієї партії. Качинського обвинуватили у диктаторстві та розпалюванні ворожнечі в країні.

Була оголошена перерва та задіяна охорона для відновлення порядку у залі. Охоронці деякий час не дозволяли депутаткам підійти до Качинського і зрештою політик покинув залу.

Разом з тим віцеспікер вигнав із засідання кілька депутаток опозиції.

Водночас вперше рішення суду прокоментував прем’єр-міністр країни Матеуш Моравецький, зазначивши, що заборона на аборти не діятиме, якщо вагітність загрожуватиме життю жінки.

"Я рекомендуватиму пренатальні обстеження для усіх жінок. Дуже важливо обстежувати розвиток дитини з найбільш ранніх етапів... Про кожну дитину і кожну жінку дбають і будуть ретельно дбати", - сказав Моравецький.

Новини за темою: Біля польського посольства у Києві оголилася активістка Femen - протестувала проти абортів

Нагадаємо, раніше Верховний суд Польщі визнав неконституційним положення закону про аборти, що дозволяє переривати вагітність у разі вроджених вад плода. Як зазначається, відтепер така процедура в країні заборонена, і в більшості випадків жінкам доведеться виношувати небажаних дітей.

Loading...