За обнулення термінів Путіна голосували тисячі недійсних паспортів, - ЗМІ

Володимир Путін AP Photo

Деякі інтернет-виборці були записані в системі двічі

У голосуванні за поправки до Конституції Російської Федерації брали участь тисячі недійсних паспортів, які "голосували" за обнулення президентських термінів Володимира Путіна. Про це повідомляє "Медуза".

Як зазначається, на сайті Головного управління з питань міграції Міністерства внутрішніх справ Росії є сервіс перевірки російських паспортів за списком паспортів, визнаних недійсними. При перевірці відомостей про паспорти інтернет-виборців виявилося, що тисячі паспортів учасників дистанційного голосування недійсні.

"Ми звірили відомості про всі паспорти інтернет-виборців. В обох випадках тисячі паспортів учасників дистанційного голосування, за даними МВС, вважаються недійсними: 2 347 по базі 22 травня і 4 720 по базі 3 липня. При цьому 209 паспортів інтернет-виборців, які вважалися недійсними 22 травня, до 3 липня зникли з бази МВС. Ми перевірила позначки про голосування - виявилося, що більша частина власників цих недійсних паспортів взяла участь в інтернет-голосуванні. 2 060 з 2 347 (22 травня) або 4 233 з 4 720 (3 липня)", - розповіли у виданні.

Також виявилося, що деякі інтернет-виборці були записані в системі двічі.

Зокрема, "Медуза" виявила 97 паспортів, які виявилися записані в базі даних інтернет-виборців двічі. Тобто загальне число реальних інтернет-виборців (тих, хто проголосував і тільки що зареєструвалися), можливо, насправді було ще менше офіційного числа (майже на сто чоловік). Біля шести з цих паспортів в обох записах стоїть позначка, що виборець не брав участі в інтернет-голосуванні. Для інших 91 паспорта одна відмітка стверджує, що виборець вже проголосував дистанційно, інша - що ні, не голосував.

Новини за темою: В Росії прийняли поправки до Конституції: Реальні причини й наслідки для України

Нагадаємо, з 25 червня по 1 липня в Росії відбулося голосування щодо поправок до Конституції, які серед іншого пропонують обнулення президентських термінів Володимира Путіна, що дозволить йому знову балотуватися в президенти та залишатися при владі до 2036 року.

Згодом, президент Росії Володимир Путін підписав указ про внесення поправок до Конституції після загальноросійського голосування. Зміни набрали чинності 4 липня. За поправки проголосувало 77,92% виборців.Loading...