За чверть століття Великий Барʼєрний риф втратив понад половину коралів, – дослідження

Фото з відкритих джерел

Найбільше постраждали гіллясті та столоподібні корали

За останні 25 років Великий Барʼєрний риф Австралії втратив, внаслідок глобального потепління, понад половину коралів. Відповідне дослідження було опубліковано у журналі Proceedings of the Royal Society.

Вчені дослідили корали Великого рифу у період з 1995 по 2017 роки та дійшли висновків, що найбільші втрати відбулись у 2016 та 2017 роках.

Зазначається, що найбільше постраждали гіллясті та столоподібні корали, які мають важливе значення для риб та інших морських тварин, оскільки це їхнє основне середовище проживання. 

Вчені зробили висновки, що зменшення кількості коралів може призвести до зниження популяцій морських організмів.

"Раніше ми думали, що Великий Барʼєрний риф захищений своїми величезними розмірами, але наші результати показують, що навіть найбільша і відносно добре захищена система рифів у світі все більше наражається на небезпеку і занепадає. Не можна втрачати час – ми повинні якомога швидше різко скоротити викиди парникових газів", – розповів один з дослідників.

Новини за темою: Потепління Арктики випереджає графік на 80 років

Нагадаємо, раніше генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що це століття може стати останнім для людства на Землі, якщо вже зараз не розпочати боротьбу з глобальним потеплінням.Loading...