Євросоюз виділить Білорусі понад 50 млн євро

Гроші спрямують на захист громадянського суспільства та боротьбу з коронавірусом

Чорногорія, Албанія, Ліхтенштейн, Норвегія та Україна підтримали рішення Євросоюзу продовжити санкції проти Росії.

Європейський Союз прийняв рішення виділити 53 мільйони євро для народу Білорусі. Про це повідомила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, передає Reuters.

Наразі відомо, що частину грошей спрямують на захист громадянського суспільства Білорусі. Зокрема, із зазначеної суми 2 млн євро будуть спрямовані на підтримку жертвам репресій, 1 млн – на допомогу незалежним медіа та організаціям громадянського суспільства. Проте, основну частину спрямують на боротьбу країни з пандемією коронавірусу.

Нагадаємо, сьогодні, 19 серпня, стало відомо, що Євросоюз офіційно не визнає результатів виборів президента Білорусі, які відбулися 9 серпня. Там заявили, що вибори президента не були ні вільними, ні чесними, і не відповідали міжнародним стандартам.

Новини за темою: Парламент Литви закликав не визнавати Лукашенка президентом Білорусі

Крім того, в Євросоюзі готуються запровадити санкції проти людей, причетних до насильства та репресій і фальсифікації виборів у Білорусі. Водночас, у ЄС повідомили, що це будуть адресні санкції, спрямовані проти конкретних осіб, які не зачеплять народ Білорусі. 

 

Loading...