Євросоюз підготував проєкт реформування ВООЗ

Фото з відкритих джерел

Проєкт передбачає підвищення прозорості механізму співробітництва з країнами-членами

Європейський Союз підготував пакет пропозицій щодо реформування Всесвітньої організації охорони здоров'я. Про це повідомляє Reuters з посиланням на проєкт документа.

Як зазначається, що текст документа, датований 19 жовтня, склав уряд Німеччини після консультацій з представниками інших країн-членів Євросоюзу на тлі критики на адресу Китаю за недостатню прозорість запропонованих ВООЗ даних на самому початку пандемії COVID-19.

Зокрема, у нього включений розрахований на кілька місяців "план з усунення недоліків ВООЗ, пов'язаних з фінансуванням, управлінням та юридичними повноваженнями".

Пакет заходів передбачає забезпечення швидкого обміну між державами-членами інформацією про надзвичайні ситуації в області охорони здоров'я. Більш детального опису заходів, які вимагають від ВООЗ, агентство не надає.

У документі зазначається, що ЄС визнає за ВООЗ ключову роль у боротьбі з кризами в сфері охорони здоров'я попри існуючі недоліки організації.

Підкреслюється, що міністри охорони здоров'я країн ЄС повинні обговорити проект документа в форматі відеоконференції на наступному тижні. Очікується, що пізніше він буде представлений на асамблеї ВООЗ, яка відбудеться у середині листопада.

Новини за темою: Новий антирекорд: За добу в Україні підтвердили понад 7 тисяч випадків коронавірусу

Раніше генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус заявив, що найбільш ефективним при лікуванні коронавірусу COVID-19 виявився кортикостероїд "Дексаметазон".Loading...