Європейський телескоп зняв "космічного метелика" у Всесвіті

Космічний метелик Фото з відкритих джерел

Він створений з космічних газів

Very Large Telescope від Європейської південної обсерваторії (ESO) зробив знімок планетарної туманності NGC 2899, яка знаходиться у сузір'ї Вітрила. Про це повідомляється на сайті обсерваторії.

"Схожа на метелика своєю симетричною структурою, красивими кольорами та хитромудрими візерунками, ця вражаюча бульбашка газу - відома як NGC 2899 - пливе та мерехтить небом", - заявляють в обсерваторії.

У відомстві додали, що кадр планетарної туманності був зроблений Very Large Telescope від Європейської південної обсерваторії, яка розташована у Чилі.

Новини за темою: Європейський телескоп зробив перший знімок молодої зірки, схожої на Сонце

Повідомляється, що сам космічний об’єкт знаходиться за 3000 - 6500 світлових років від Землі на південному сузір'ї Вітрила та має дві центральні зірки.

Великий об'єм газу NGC 2899 розтягується до максимум двох світлових років від центру. Він яскраво світиться перед зірками Чумацького Шляху, коли газ досягає температури, яка перевищує 10 тисяч градусів.

Високі температури зумовлені великою кількістю випромінювання від материнської зірки туманності, через що газ водню в туманності світиться червонуватим ореолом навколо газу кисню, синього кольору.

Новини за темою: Телескоп ESO VLT отримав перший знімок планетної системи зірки типу Сонця

Раніше національне управління з аеронавтики й досліджень космічного простору США показало два знімки розвалу комети C/2019 Y4, які зробив телескоп Hubble.Loading...