Європейське космічне агентство оголосило про першу місію для захисту Землі від астероїдів

Фото з відкритих джерел

Відповідну місію провадитимуть спільно із NASA

Європейське космічне агентство (ESA) анонсувало першу у своїй історії місію, мета якої — підготуватися для захисту Землі від астероїдів, які можуть загрожувати планеті. Про це повідомляє пресслужба агентства.

Зазначається, що місію назвали "Гера" (Hera) — на честь давньогрецької богині шлюбу; її учасники працюватимуть разом з американським аерокосмічним агентством NASA.

Для реалізації місії ESA підписало контракт з німецькою космічною компанією OHB вартістю 129,4 мільйона євро.

Повідомляється, що у межах проєкту DART (Double Asteroid Redirect Test) NASA планує відправити у 2021 році власний зонд до подвійного астероїду Didymos. Він складається з більшого тіла Didymos A діаметром 800 метрів та меншого Didymos B діаметром 160 метрів, який обертається навколо першого.

У вересні 2020 року зонд NASA повинен вдарити по меншому астероїду з цієї пари і змінити траєкторію обох. Це буде тренуванням "відбиття" астероїдів, які можуть загрожувати Землі.

У 2026 році "Гера" має долетіти до Didymos і дослідити, наскільки успішною була робота DART. Ефективність кінетичного впливу європейський зонд вивчатиме упродовж 6 місяців. Крім того, він повинен протестувати декілька нових технологій, наприклад, автономну навігацію навколо астероїда. Це допоможе краще вивчити структуру та склад цих небесних тіл.

"Ця амбітна місія стане внеском Європи у міжнародну програму з відбиття астероїдів", — йдеться в повідомленні ESA.

Новини за темою: NASA розпочало збірку космічної станції "Люсі", яка досліджуватиме астероїди Юпітера

Нагадаємо, Національне управління з аеронавтики й дослідження космічного простору США (NASA) заявило про наближення до Землі астероїду 2020 PT4.

Loading...