Європарламент може визнати Тихановську обраним президентом Білорусі

Опозиціонер Тихановська та Координаційна рада зможуть вважатися легітимною владою

Фото з відкритих джерел

Депутати Європарламенту підготували проєкт резолюції, яка має визнати білоруську опозиціонерку Світлану Тихановську й Координаційну раду Білорусі легітимними представниками влади країни. Відповідний документ розміщено на сайті відомства.

Зазначається, що в Європі планують визнати Тихановську обраним президентом Білорусі.  "Європарламент… визнає Координаційну раду як законного представника народу, який вимагає демократичних змін у Білорусі… Підтримує мирне передання влади, що має відбутися в результаті інклюзивного національного діалогу за повної поваги до демократичних та фундаментальних прав народу Білорусі… Визнає Світлану Тихановську як обраного президента та тимчасового лідера Білорусі до проведення нових виборів", – йдеться в документі.

Крім того, в проєкті резолюції євродепутати звинувачують Росію у втручанні в ситуацію у Білорусі. "Закликаємо Російську Федерацію припинити втручання, явне та приховане, у мирну демократичну революцію в Білорусі; попереджаємо, що Олександр Лукашенко не має політичного або морального мандату вступати в будь-які нові контрактні відносини від імені Білорусі", – написали депутати.

Наразі відомо, що голосування щодо цієї резолюції має відбутися сьогодні, 17 вересня, під час пленарного засідання Європарламенту в Брюсселі.

Новини за темою: Верховна Рада ухвалила заяву щодо невизнання підсумків президентських виборів у Білорусі

Нагадаємо, нещодавно голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз не визнає легітимність президента Білорусі Олександра Лукашенка. За його словами, ЄС має переглянути стосунки з країною.

Loading...