Єврокомісія дозволила продаж першого препарату для лікування коронавірусу

Фото з відкритих джерел

Це перший препарат, дозволений в ЄС для лікування коронавірусу

Європейська комісія надала умовний дозвіл на продаж лікарського засобу "Ремдесивір", зробивши його першим лікарським засобом, дозволеним на рівні ЄС для лікування коронавірусу. Про це йдеться у відповідній заяві, яка розміщена на сайті Єврокомісії.

Дозвіл видано відповідно до прискореної процедури після рекомендації Європейського агентства з лікарських засобів (EMA) з подальшим схваленням державами-членами.

"Захист громадського здоров'я є ключовим пріоритетом Комісії, і тому дані про ремдесивір були оцінені у виключно короткі терміни за допомогою процедури швидкої перевірки, підходу, який використовується ЕMA під час надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я для оцінки даних по мірі їх надходження", - йдеться в заяві.

Це дозволило швидко отримати дозвіл в контексті коронавірусної кризи протягом одного тижня після рекомендації EMA в порівнянні зі звичайними 67 днями.

В цей час ремдесивір отримав дозвіл на умовний маркетинг, один з регулюючих механізмів ЄС, створений для полегшення раннього доступу до ліків, які задовольняють відсутні медичні потреби, в тому числі для невідкладних ситуацій у відповідь на загрози громадській охороні здоров'я, такі як поточна пандемія.

Новини за темою: В Японії почалися клінічні випробування вакцини від коронавірусу

Раніше британські науковці заявили, що препарат дексаметазон може врятувати життя пацієнтів із коронавірусною хворобою COVID-19.

Loading...