ЄСПЛ урахував зізнання Путіна при ухваленні рішення щодо окупованого Криму

Володимир Путін

Фото з відкритих джерел

Серед іншого, президент РФ говорив про підтримку "кримських сил самооборони" російськими військовими

Європейський суд з прав людини у рішенні про визнання прийнятною для розгляду справи "Україна проти Росії" щодо окупованого Криму взяв до уваги висловлювання президента РФ Володимира Путіна. Про це йдеться в оприлюдненому рішенні суду.

Зазначається, що йдеться про слова Путіна, в яких він підтвердив факти захоплення півострова російськими військовими.

"Суд взяв до особливої уваги беззаперечні заяви президента Путіна. Перша була зроблена на зустрічі з керівниками силових структур у ніч з 22 на 23 лютого 2014 року. Там було сказано, що він ухвалив рішення "розпочати роботу з повернення Криму до Російської Федерації". Друга була під час телевізійного інтерв'ю 17 квітня 2014 року, де він прямо визнав, що Росія "роззброїла військові підрозділи та правоохоронні органи" і що "російські військовослужбовці підтримали кримські сили самооборони", – йдеться в документі.

Нагадаємо, сьогодні, 14 січня, Європейський суд з прав людини ухвалив перше рішення у справі "Україна проти Росії", визнавши прийнятною скаргу Києва на порушення прав людини у окупованому Криму. При цьому суд відхилив звинувачення встановлення Росією "адміністративної практики щодо вбивств/розстрілів", оскільки аргументів лише з боку нашої держави недостатньо.

Новини за темою: Росія встановила контроль над Кримом ще до анексії, - ЄСПЛ

Згодом Прокуратура Автономної Республіки Крим заявила, що й надалі готуватиме інформацію для підготовки судових позовів проти Росії. У відомстві готові співпрацювати з українськими міністерствами та іншими органами влади.

Loading...