ЄС та Британія поновлюють перемовини щодо економічної угоди після Brexit

Минулої п'ятниці в Британії заявляли про готовність вийти з переговорів

Фото з відкритих джерел

Велика Британія та Євросоюз сьогодні, 22 жовтня, відновлюють перемовини про нову торговельну угоду. Про це повідомляє Euractiv.

Зазначається, що сторони втратили тиждень на взаємні погрози й звинувачення та мають не дуже багато часу до оголошеного дедлайну. Минулої п’ятниці представники Британії вже не бажали повертатися до довготривалих переговорів через заяви лідерів ЄС про необхідність для Лондона піти на поступки Брюсселю щодо спірних питань.

Тоді прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон заявив, що готовий вийти з переговорного процесу, але вчора, 21 жовтня, повідомив про наявність основи для продовження переговорів.

Новини за темою: Україна і Британія підписали стратегічну угоду, яка замінить асоціацію

Тепер головний перемовник від Британії Девід Фрост і його брюссельський колега Мішель Барньє мають провести новий раунд перемовин. Дедлайн для підписання нової торговельної угоди встановлений на кінець поточного місяця. "Переговори будуть проходити за всіма столами переговорів одночасно. Якщо обидві сторони не домовляться про інше, переговори будуть проходити щодня, включаючи вихідні", – йдеться в спільному повідомленні сторін.

Нагадаємо, нещодавно Євросоюз подав позов проти уряду прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона за порушення угоди про вихід країни з ЄС. У ЄС вимагають від Британії відмови від спірних положень закону про внутрішній ринок, які обмежують товарообмін із Північною Ірландією.

Новини за темою: ЄС хоче ввести продовольчу блокаду Великої Британії, - Джонсон

Згодом стало відомо, що прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон та голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн провели телефонну розмову, під час якої домовилися про новий раунд переговорів щодо умов торгівлі після Brexit. Тоді в ЄС заявили про необхідність затвердження угоди до кінця жовтня, щоб Євросоюз мав достатньо часу до кінця року ратифікувати угоду.Loading...