ЄС подав позов до Британії через порушення договору про Brexit

У Євросоюзі вимагають від Британії відмови від спірних положень закону про внутрішній ринок

Урсула фон дер Ляєн

Євросоюз подав позов проти уряду прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона за порушення угоди про вихід країни з ЄС. Про це повідомила очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн під час пресконференції, передає The Guardian.

Зазначається, що на думку ЄС британський закон про внутрішній ринок порушує міжнародне право. Він передбачає, що всі чотири країни, які входять до Сполученого Королівства, не можуть більше встановлювати обмеження в частині торгівлі і повинні підкорятися в цій сфері законам центрального уряду. 

Проте в документі про Brexit, який Джонсон і представники ЄС узгодили минулого року, був протокол про Північну Ірландію. Він передбачав, що Північна Ірландія продовжить виконувати закони та приписи Євросоюзу, а також дотримуватися стандартів виробництва продукції, встановлені в ньому. Це було прописано через зв'язки британського регіону з Ірландією, яка теж входить в ЄС. Зокрема, протокол повинен був полегшити товарообмін між двома частинами Ірландії та зробити необов'язковим контроль на кордоні. Термін дії документа спливає 1 січня 2021 року.

Раніше Євросоюз дав прем'єр-міністру час до кінця вересня поточного року, щоб виключити спірні положення із законопроєкту. За словами фон дер Ляєн, Велика Британія діє несумлінно, коли намагається в односторонньому порядку змінити умови угоди. Тепер у британського уряду є місяць для відповіді на лист, а потім справу буде розглядати суд Євросоюзу.

Новини за темою: У ЄС схвалили механізм санкцій за порушення верховенства права

Нагадаємо, нещодавно прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що Європейський Союз погрожує "зупинити постачання харчових продуктів з Великої Британії до Північної Ірландії". За його словами, таким чином може бути знищена економічна та територіальна цілісність країни.

Loading...