ЄС може ввести санкції проти Білорусі у серпні, – Reuters

Фото з відкритих джерел

14 серпня міністри закордонних справ ЄС проведуть екстрені переговори стосовно ситуації в країні

Європейський Союз може наприкінці серпня запровадити нові санкції проти Білорусі у зв'язку з протестами, які тривають в країні через перемогу Олександра Лукашенка на президентських виборах. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяви неназваних дипломатів та європейських посадовців.

Як зазначається, у п'ятницю, 14 серпня, міністри закордонних справ ЄС проведуть екстрені переговори стосовно Білорусі. За попередньою інформацією, за введення санкцій виступили Німеччина, Литва, Латвія, Швеція та Австрія. Тоді як Угорщина закликала Євросоюз "продовжувати діалог з Білоруссю та уникати її остракізму". Зауважимо, санкції мають намір ввести "проти осіб, відповідальних за насильство, необґрунтовані арешти та фальсифікацію результатів виборів". 

"Напрямок руху здається чітким. Скільки людей буде внесено в чорний список, наскільки далеко ми підемо, багато в чому буде залежати від Угорщини", – зазначив неназваний дипломат Європейського Союзу в Брюсселі.

Новини за темою: Литва виступила за санкції ЄС проти Білорусі через політичні репресії

За даними джерел, на які посилається агентство, санкції, як і у випадку з Росією, передбачають заборони на поїздки та заморожування активів у ЄС. Зазначається, що у вужчому варіанті обмеження можуть бути застосовані щодо деяких посадових осіб білоруського ЦВК та органів безпеки. У ширшому варіанті – щодо державних чиновників.

Однак, у виданні наголосили, що остаточне рішення щодо санкцій планується прийняти після чергового обговорення між міністрами закордонних справ ЄС 27-28 серпня.

Зауважимо, наразі обмеження ЄС щодо Білорусі включають ембарго на поставки зброї та заборону на експорт устаткування, яке може бути використане для репресій всередині країни. 

Нагадаємо, цього тижня Литва, Латвія та Польща підготували план врегулювання кризи, спричиненої протестами в Білорусі, а також закликали владу звільнити затриманих та відновити діалог із суспільством.

Loading...