ЄС домовився про закупівлю 300 мільйонів доз вакцини від COVID-19

Ілюстративне фото thegaltimes.com

Препарат отримає дозволи на використання не раніше 2021 року

Європейський Союз попередньо домовився про закупівлю 300 мільйонів доз потенційної вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19 від компанії Sanofi-GSK Про це йдеться в офіційному комюніке Єврокомісії, повідомляє ЄП

Як зазначається, попередня домовленість надасть можливість усім країнам-членам закупити вакцину.  

"Коли буде доведено, що вакцина є безпечною та ефективною, Комісія використає наявну основу для контракту для закупівлі 300 млн доз вакцини, від імені усіх країн-членів ЄС", - пояснили у повідомленні.

За попередньою інформацією, майбутній контракт із Sanofi-GSK буде фінансуватися через інструмент екстреної підтримки (Emergency Support Instrument).

Новини за темою: Індія розпочала тестування вакцини від коронавірусу на людях

Крім цього, Єврокомісія продовжила вести перемовини з іншими розробниками потенційної вакцини. 

"Ми не знаємо на цей час, яка вакцина у підсумку виявиться найкращою. Тому Європа інвестує у різні вакцини, засновані на різних технологіях. Це збільшує наші шанси швидко отримати ефективний засіб від вірусу", – пояснила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

За її словами, Європейський Союз також допоможе з доступом до вакцини для менш забезпечених країн.

Новини за темою: Для повного захисту від COVID-19 буде потрібно кілька доз вакцини, – Білл Гейтс

До слова, вакцина Sanofi-GSK отримає фінальні дозволи на використання від Європейського медичного агентства у червні 2021 року. Однак, це відбудеться за умови успішного проведення усіх етапів клінічних випробувань.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, якою буде приблизна вартість протикоронавірусної вакцини. За попередньою інформацією, ціна за дозу становитиме від 3 до 30 доларів. Однак, деякі компанії мають намір продавати одразу курс щеплень.  Loading...