Японія не підписала мирний договір з Росією через анексію Криму, - експрем’єр Абе

Експрем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Росія і Японія були вже дуже близькими до остаточного врегулювання питання щодо Курильських островів

Японія відмовилася підписувати мирний договір з Російською Федерацією щодо спірних територій Північних островів (Курильських) зокрема через анексію українського півострова Крим. Про це повідомив колишній прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе виданню Nikkei Asian Review.

За його словами, у 2016 році на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним відчув, що той був налаштований активно домагатися вирішення проблеми з Курильськими остовами. Також він додав, що Росія і Японія були дуже близькими до остаточного врегулювання цього питання.

"Було розуміння, що ми нарешті наближаємося до закінчення перемовин. Однак договір так і не підписали. Сталося це через зовнішні чинники, а саме ескалацію відносин між Вашингтоном і Москвою після анексії Криму", - розповів Абе про врегулювання питання щодо островів.

Новини за темою: Бояться за Крим та Курильські острови: Путін підтримав ідею закріплення в Конституції РФ заборони на відчуження територій

Нагадаємо, раніше Ліберально-демократична партія Японії обрала нового голову партії, а відтак і кандидата на пост прем'єр-міністра, який має замінити голову уряду Сіндзо Абе. Ним став Йосіхіде Суга.

Згодом, парламент Японії затвердив Йосіхіде Сугу на посаді прем'єр-міністра країни. За нього проголосувала більшість депутатів нижньої палати парламенту.

Loading...