Вихід Америки з Угоди про відкрите небо може послабити безпеку як в Україні, так і в інших країнах, - оглядачі США

depositphotos.com

Ексміністр оборони США Вільям Перрі переконаний, що вихід країни з Угоди про відкрите небо є “значним промахом” у міжнародній політиці

Міністр оборони США Марк Еспер пов'язав вихід США з Угоди про відкрите небо із агресією Росії в Україні та Грузії - таку думку підтримали інші американські високопосадовці.

Про це повідомляє Голос Америки.

Зокрема, Еспер стверджує, що з часу підписання угоди в 2002 році, Росія використовувала її з метою пропаганди і агресії проти своїх сусідів - України та Грузії.

Як відомо, США оголосили про намір вийти з цієї угоди.

Однак, як зазначає видання, чимало американських політиків не погоджуються з офіційною позицією американської влади щодо виходу з угоди і вважають, що це може послабити безпеку як в Україні, так і в багатьох інших країнах світу.

Так, колишній міністр оборони США Вільям Перрі заявив, що вихід США з Угоди про відкрите небо є “значним промахом” у міжнародній політиці.

“Втрата відкритого неба є значним промахом у зусиллях з міжнародного контролю за зброєю. Закрита ще одна важлива лінія комунікації з Росією. На одну можливість менше, щоб запобігти лихові до того, як воно трапиться. Далі вони прийдуть за новою угодою START, що відкриє шлюзи до нової гонки ядерних озброєнь”, - написав у Twitter колишній глава Пентагону США Вільям Перрі.

Колишній посол США в НАТО Айво Даалдер переконаний, що такий крок адміністрації Трампа послабить безпеку у багатьох країнах світу.

“Розпалась уся структура із контролю над озброєнням, яка створювалась для європейської безпеки після Холодної війни: Договір про традиційні збройні сили в Європі, Віденський документ, Угода про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, і зараз - Угода про відкрите небо. Порушення з боку Росії - це основна причина. Втім вихід з угоди робить усіх менш захищеними”, - написав у Twitter Айво Даадлер.

На плани Білого дому відреагували також у самому НАТО. Генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що союзники НАТО зустрілись для обговорення питання і взаємодіють з Росією щодо її повернення до якнайшвидшого виконання угоди.

Джеремі Богайські, кореспондент з питань оборони у видання “Форбс”, вважає, що вихід США з угоди, в першу чергу, буде на збиток для України та Грузії.

Посилаючись на своїх колег, Богайські пише:

“Трамп ще раз зробив те, що хоче Путін, вийшовши з Угоди про відкрите небо, послабивши зв'язки США з країнами-друзями, партнерами, зокрема Україною і Грузією, які значною мірою отримували користь від польотів над Росією”.

Журналіст американського оборонного видання Defense One Патрік Такер погоджується, мовляв, вихід США з угоди, в першу чергу, не дозволить країнам дізнаватись про справжні військові наміри Росії.

“Найімовірніший ефект - союзники США матимуть менше інформації про військові дії Росії, про відновлення шпигунської активності між Росією та США”, - написав Патрік Такер у Twitter.

Тим часом у Конгресі голова комітету із закордонних справ Палати представників Еліот Енгель назвав рішення адміністрації Трампа про вихід з Угоди про відкрите небо нелегальним.

За словами конгресмена Енгеля, Президент зобов'язаний повідомити Конгрес про вихід з угоди за 120 днів до початку процесу. Це передбачено у законі про державну оборону, який Дональд Трамп підписав у 2019 році.

Між тим, низка прихильників Республіканської партії підтримали рішення президента Трампа - сенатор Тед Круз вважає цей крок “перемогою” для безпеки США.

“Я аплодую рішенню Дональда Трампа вийти з Угоди про відкрите небо. Росії віднині не буде дозволено використовувати наше небо, щоб стежити за нашими людьми - це перемога для американської національної безпеки і промах для розвідувальних операцій Путіна”, - пише Тед Круз у Twitter.

Колишній радник президента Трампа з національної безпеки Джон Болтон також підтримав рішення Дональда Трампа, а вихід з угоди назвав “величним моментом в історії контролю за міжнародним озброєнням”.

Як повідомлялося раніше, Адміністрація президента Сполучених Штатів попередила своїх міжнародних партнерів про те, що США виходять із Угоди про відкрите небо.

Згодом МЗС Польщі звинуватило Росію у недотриманні Договору про відкрите небо.

У свою чергу НАТО закликало РФ припинити порушення та виконувати Договір про відкрите небо.

Тим часом в РФ заявили, що не будуть підтримувати вимогу США і проводити нові переговори стосовно Угоди про відкрите небо.

Loading...