Вибухи у Бейруті могли бути цілеспрямованими, щоб економічно добити Ліван, – військовий експерт

Reuters

Бейрут – це основні ворота для товарів і вантажів, які прибувають до Лівану, наголосив Олег Жданов

Вибухи у столиці Лівану, Бейруті, могли бути цілеспрямованими, щоб добити економічно Ліван, який зараз перебуває у стані дефолту.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив військовий експерт, полковник запасу Олег Жданов.

Олег Жданов переконаний, що навіть дві тонни селітри не могли спричинити такий потужний вибух. Окрім того, якби вибухнула аміачна селітра, у повітрі був би характерний запах аміаку та отруєння людей аміаком.

"Є інша інформація, неофіційна, що там протягом десяти років знаходився склад зброї та боєприпасів. Він належав або організації ХАМАС, або іншій, але обидві є терористичними, і деякі країни ведуть з ними дуже жорстку боротьбу, включно до застосування авіації та іншого. Дуже схоже на детонацію – пам’ятаєте, як у нас склади вибухали? Я думаю, що це було цілеспрямовано, і там було не стільки знищення зброї, скільки було добити економічно Ліван, який зараз знаходиться у стані дефолту, і сьогодні це основні ворота для товарів і вантажів, які прибувають до Лівану", – зазначив Олег Жданов.

Новини за темою: Вибух у Бейруті: До посольства Лівану у Києві люди несуть квіти і лампадки

Експерт навів приклад: "Ті країни, які зараз будуть пропонувати допомогу, припустимо, Ізраїль, може запропонувати гуманітарну допомогу у будь-якому обсязі, але в обмін на анексію території, яка планувалися з 1 липня".

Нагадаємо, 4 серпня у порту Бейрута, столиці Лівану, протягом 15 хвилин прогриміли два потужні вибухи. Спочатку повідомляли, що загинуло щонайменше 100 осіб, ще 4 тисячі постраждали. Станом на вечір 5 серпня кількість постраждалих внаслідок вибуху у Бейруті перевищила 5 тисяч осіб

За даними Вищої Ради оборони Лівану, вибух у порту Бейрута стався через 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри) з судна російського бізнесмена. Зауважимо, перед цим ЗМІ повідомляли, що вибух стався під час зварювальних робіт.  Вища Рада оборони Лівану оголосила столицю країни Бейрут районом стихійного лиха.

Loading...