Новини » Світ Читать эту новость на русском

Вибух у Бейруті: Експерт назвав, яка "третя сила" хоче дестабілізувати ситуацію у регіоні

Reuters

Час для таких дій вибраний просто ідеально, каже Дмитро Снєгирьов

За спробами дестабілізувати ситуацію у Лівані та в регіоні може стояти Російська Федерація.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний експерт Дмитро Снєгирьов.

Експерт зауважив, що, якщо за вибухом у столиці Лівану Бейруті стоять треті сили, то час для цього вибраний просто ідеальний. Дмитро Снєгирьов пояснив, що зараз у Лівані економічна і політична криза, рівень безробіття сягає 25%, країна повністю залежить від зовнішнього фінансування. Понад те, каже експерт, обрана одна з найвразливіших точок критичної інфраструктури – бейрутський порт, від діяльності якого залежить економіка Лівану.

Новини за темою: 30 українців у Бейруті попросили грошову допомогу, у 3-х серйозно пошкоджене житло

"Хочу звернути увагу на деякі збіги обставин. Власник цього вантажу пан Гречушкін знаходиться наразі на Кіпрі та затриманий спецслужбами цієї країни. Так, у 2015 році спецслужбами Кіпру була мінімізована можливість проведення терористичного акту з використанням аналогічного компоненту, мається на увазі, аміачна селітра. Було виявлено склад, у якому зберігалося 8,2 тисячі тонн. І головне – ціллю терористичної атаки мало стати посольство держави Ізраїль. Тоді був затриманий, до речі, громадянин Лівану, який є прихильником Хезбулли. Тут дуже цікаво, що порт Бейрута знаходиться під контролем цього угруповання. Тобто хтось намагається дуже, скажімо так, посварити Ліван і Ізраїль", – наголосив Дмитро Снєгирьов.

Новини за темою: Вибух у Бейруті: Мосійчук заявив про необхідність ревізії складів з небезпечними речовинами в Україні

Експерт продовжив: "У мене таке враження, що третя сила, яка стоїть за цими вибухами, а те, що це був терористичний акт, сумнівів вже практично немає ні в кого, намагається дестабілізувати ситуацію у регіоні. І на цьому тлі невипадково прозвучали заяви очільника зовнішньополітичного відомства ФРН Мааса про те, що варто все ж таки мінімізувати наслідки цього вибуху у моменті відкриття воріт для дестабілізації ситуації у регіоні третьою силою. І в мене, відповідно, виникає питання, що за третя сила? Як на мою точку зору, за цим стоїть, можливо, як реалізація сценарію, Російська Федерація. Посилення присутності не тільки на території Сирії, а й, відповідно, Лівану".

Нагадаємо, 4 серпня у порту Бейрута, столиці Лівану, протягом 15 хвилин прогриміли два потужні вибухи. Спочатку повідомляли, що загинуло щонайменше 100 осіб, ще 4 тисячі постраждали. Станом на вечір 5 серпня кількість постраждалих внаслідок вибуху у Бейруті перевищила 5 тисяч осіб

За даними Вищої Ради оборони Лівану, вибух у порту Бейрута стався через 2750 тонн нітрату амонію (аміачної селітри) із судна російського бізнесмена. Зауважимо, перед цим ЗМІ повідомляли, що вибух стався під час зварювальних робіт.  Вища Рада оборони Лівану оголосила столицю країни Бейрут районом стихійного лиха.

Loading...