Новини » Світ Читать эту новость на русском

Вибори у Білорусі будуть прямо відбиватися на осінніх виборах в Україні, – Савченко

Надія Савченко Скріншот відео

Від білоруських виборів залежать майбутні вибори в Україні

Якщо зараз у Білорусі почне змінюватися ситуація, якщо люди, які виходять на протести, зупинять заводи, не зможуть домогтися цивілізованої передачі влади або хоча б перевиборів, і ми будемо бачити, що західний вплив в Європі буде посилюватися, Росія не дозволить більше виборів ні в Україні, ні в Білорусі.

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі  ZIK заявила політик, колишній народний депутат України Надія Савченко.     

"Українські вибори, і цієї осені, і, можливо, весною, які б вони там не були, будуть дуже сильно залежати від виборів у Білорусі. І те, що зараз відбувається в Білорусі з виборами президента, дуже сильно відгукнеться, скажімо так, на виборах, і взагалі на всіх процесах, в Україні…Якщо в Білорусі почнеться Майдан, революція, а далі почнуться якісь зміни, то ми чудово розуміємо, що є поруч Росія і НАТО, а Україна давно не є стабільною країною після нашого Майдану, і у нас можуть розвиватися процеси по самому різному сценарію", – зауважила гостя ток-шоу.        

Один із таких сценаріїв, додала Надія Савченко, – скасування місцевих виборів в Україні.  

"Якщо зараз у Білорусі почне змінюватися ситуація, якщо люди, які зараз виходять на протести, зупинять заводи, не зможуть домогтися цивілізованої передачі влади або хоча б перевиборів, і ми будемо бачити, що західний вплив в Європі буде посилюватися, Росія не дозволить більше виборів ні в Україні, ні в Білорусі. І у нас одразу буде дестабілізація на Донбасі, а це означає, що у нас там не буде виборів, а далі ми не знаємо, чи будуть вибори взагалі в Україні, якщо у нас починається дестабілізація на Донбасі, бо нам треба буде вводити воєнний стан. Тому ці вибори, які зараз відбуваються у Білорусі, вони прямо будуть відбиватися на осінніх та будь-яких чергових виборах в Україні", – заявила Надія Савченко.    

Новини за темою: Лукашенко підтвердив застосування гумових куль проти протестувальників

Нагадаємо, вчора, 9 серпня, в Білорусі завершилися президентські вибори. За пост глави держави боролися Олександр Лукашенко, Світлана Тихановська, Анна Конопацька, Андрій Дмитрієв та Сергій Черечень. 

За попередніми даними Центральної виборчої комісії, чинний глава Білорусі Олександр Лукашенко перемагає на президентських виборах, набравши 80,23%.

У той же час білоруси у відповідь на результати екзит-полів вийшли на мітинги в Мінську та інших містах Білорусі. До їхнього розгону залучили ОМОН, зокрема повідомлялося про те, що автозак силовиків в'їхав у натовп мітингувальників, а міліція стріляла гумовими кулями. Правозахисники повідомили, що чоловік, на якого наїхала спецтехніка в Мінську, загинув.

 

 

Loading...