ВВП Франції вперше з 1945 року впав на 6%

Фото з відкритих джерел

Падіння економіки відбулося через епідемію коронавірусу

Валовий внутрішній продукт Франції в першому кварталі 2020 року знизився на 6% через епідемію коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє видання Le Figaro з посиланням на Банк Франції.

Зазначається, що це найгірші квартальні показники французької економіки з 1945 року. Згідно з даними інституту Insee, ВВП Франції вже скоротився на 0,1% в четвертому кварталі минулого року, тому технічно Франція перебуває в рецесії.

За інформацією Банку Франції, згідно з опитуваннями, активність 8,5 тис. компаній була на третину (32%) нижчою від звичайної за останні два тижні березня.

"Ми повинні повернутися до другого кварталу 1968 року, ознаменованому травневими подіями, щоб виявити щоквартальне зниження активності того самого порядку", - йдеться в повідомленні банку. Повідомляється, що ВВП тоді впав на 5,3%.

Банк Франції оцінює, що кожні два тижні обмежень призводять до зниження річного ВВП на 1,5%. Але в банку попереджають, що ця цифра не повинна бути екстрапольована неправильно", оскільки інтенсивність впливу ізоляції може мінятися відповідно до її продовження.

Нагадаємо, глава Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва заявила, що світова економіка увійшла в рецесію у зв'язку з пандемією коронавірусу.

Loading...