Новини » Світ Читать эту новость на русском

Всесвітня рада церков закликала Ердогана повернути Святій Софії статус музею

Фото з відкритих джерел

Президент країни часто використовував це питання, аби збільшити підтримку своєї партії серед виборців

Глава Всесвітньої ради церков написав президенту Туреччини Реджепу Ердогану, висловивши своє "горе і занепокоєння" з приводу рішення Туреччини змінити статус славнозвісної перлини Стамбула - Святої Софії з музею на мечеть. Про це повідомляє АР.

За словами тимчасового генерального секретаря Іоана Саука, як музей всесвітньої спадщини, "Свята Софія була місцем відкритості, зустрічей та натхнення для людей з усіх націй". 

У листі, опублікованому в суботу в Женеві, Саук заявив, що статус музею є "потужним виразом" прихильності Туреччини до інклюзії та секуляризму. Він закликав Ердогана переглянути рішення "в інтересах сприяння взаєморозумінню, повазі, діалогу та співпраці та уникаючи вирощування старих ворожнеч та розбіжностей".

Новини за темою: Ердоган перетворив собор Святої Софії на мечеть: Чергове ознаменування з перебудови світу?

У Всесвітній раді церков стверджують, що її членство включає 350 протестантських, православних та англіканських церков з близько 500 млн віруючих.

Слід зауважити, що президент Ердоган, побожний мусульманин, часто використовував дебати навколо Святої Софії, щоб збільшити підтримку своєї ісламської корінної партії. Це рішення викликало глибоке занепокоєння серед православних християн та різку критику з боку сусідів та Греції.

Новини за темою: Туреччина ухвалила видачу короткострокових дозволів на проживання для українців

Нагадаємо, у п'ятницю, 10 липня, Державна Рада Туреччини надала Софійському собору у Стамбулі статус мечеті, скасувавши постанову від 1934 року про перетворення собору на музей.Loading...