Новини » Світ Читать эту новость на русском

Все буде врегульовано: Путін і Лукашенко обговорили затримання 33 "вагнерівців"

Олександр Лукашенко і Володимир Путін Фото з відкритих джерел

Глави держав домовилися вирішити це питання в "дусі взаєморозуміння"

Президент Російської Федерації Володимир Путін провів телефонну розмову з главою Білорусі Олександром Лукашенком щодо 33 затриманих росіян - членів ПВК "Вагнер". Про це повідомляють БЕЛТА і пресслужба Кремля.  

Як зазначається, основною темою стало недавнє затримання в Білорусі групи "вагнерівців". За підсумками розмови президенти двох країн висловили впевненість, що ситуація із затриманням росіян у Білорусі буде врегульована в "дусі взаєморозуміння".

"Проведено обмін думками у зв'язку з недавнім затриманням на території Республіки 33 російських громадян. Висловлена впевненість, що ситуація буде врегульована в дусі взаєморозуміння, характерного для співпраці двох країн", - зазначили в пресцентрі Кремля.

Зокрема, Володимир Путін заявив, що Росія зацікавлена у збереженні в Білорусі стабільної внутрішньополітичної ситуації. А також він висловив сподівання у проведенні там виборів у спокійній обстановці.

Новини за темою: Чи видавати "вагнерівців" Україні, вирішуватимуть після отримання відповідних запитів, – генпрокурор Білорусі

Крім цього, Путін і Лукашенко обговорили актуальні питання подальшого розвитку братніх російсько-білоруських відносин.

Нагадаємо, вчора Олександр Лукашенко доручив запросити генеральних прокурорів Росії та України щодо затриманих бойовиків ПВК "Вагнер". Президент заявив, що має намір вирішувати це питання на підставі міжнародних договорів і угод. 

Зазначимо, раніше біля Мінська затримали 33 членів ПВК "Вагнер". Після чого влада заявила, що бійці були підіслані для дестабілізації ситуації в країні перед виборами. 

Пізніше стало відомо, що серед затриманих є громадяни України, яких підозрюють у злочинах на Донбасі. Українська сторона звернулася до Білорусі з проханням дозволити екстрадицію громадян. Однак, Лукашенко заявив, що Україна спочатку повинна довести їх провину. 

Loading...