Новини » Світ Читать эту новость на русском

ВООЗ застерігає від лікування коронавірусу антибіотиками

Depositphotos

Згідно з проведеним дослідженням, в Європі лише 15% пацієнтів з COVID-19 потребували антибіотиків

Всесвітня організація охорони здоров'я застерігає від лікування коронавірусу COVID-19 антибіотиками. В Європі можливе зростання стійкості до антибіотиків через неправильне використання цих препаратів під час пандемії. Про це йдеться в дослідженні ВООЗ.

"Довгострокова проблема неправильного використання антибіотиків окремими людьми і медичними установами погіршується через пандемію COVID-19", - зазначають в організації.

При цьому наголошується, що використання антибіотиків зростало протягом пандемії разом з кількістю нових випадків зараження коронавірусом.

Згідно з проведеним дослідженням, 79-96% з тих, хто приймав антибіотики, не були заражені COVID-19, але пили ліки, щоб не заразитися. Серед тих, хто потрапив до лікарні, всього 15% пацієнтів потребували антибіотиків, бо у них були супутні бактеріальні інфекції.

Зокрема, третє покоління антибіотиків класу цефалоспорини може незабаром втратити свою ефективність, оскільки низка європейських медичних установ на початку пандемії намагалася лікувати коронавірус подібними препаратами.

Новини за темою: Антибіотики та маски не захистять від коронавіруса, - шокуюча заява лікарів

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що споживання антибіотиків в Україні зросло в 3,5 раза у порівнянні з минулим роком. Водночас очільник МОЗ попередив й про небезпеку самолікування.

Loading...