Новини » Світ Читать эту новость на русском

ВООЗ застерегла світ від зараження коронавірусом для вироблення колективного імунітету

Глава ВООЗ Тедрос Гебреісус

Фото з відкритих джерел

В історії громадської охорони здоров'я колективний імунітет не використовувався як стратегія боротьби зі спалахами хвороб

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус застеріг населення від ідеї виробляти колективний імунітет шляхом зараження коронавірусом COVID-19 для боротьби з пандемією. Про це він повідомив під час брифінгу 12 жовтня, повідомляє CNN.

"Допускати поширення небезпечного вірусу, який ми не до кінця розуміємо, просто неетично", — зазначив гендиректор ВООЗ.

За його словами, вироблення колективного імунітету — це "концепція, яка використовується для вакцинації". Тоді як в історії громадської охорони здоров'я колективний імунітет не використовувався як стратегія реагування на спалахи хвороб.

"Наприклад, колективний імунітет проти кору вимагає вакцинації приблизно 95% населення. Решта 5% будуть захищені тим, що кір не буде поширюватися серед вакцинованих. Іншими словами, колективний імунітет досягається шляхом захисту людей від вірусу, а не шляхом впливу на них", — пояснив Тедрос. 

Новини за темою: Головним джерелом зараження коронавірусом є 10-20% хворих, - ВООЗ

Також керівник Всесвітньої організації додав, що використання стратегії вироблення такого імунітету шляхом зараження "проблематично з наукового та етичного погляду". Крім того, це може завдати істотної шкоди здоров'ю і життю тисяч людей на планеті.  

"Дозволити вірусу безконтрольно циркулювати" означає допустити непотрібні інфекції, страждання і смерть", — заявив він. 

Нагадаємо, нещодавно вчені Інституту Роберта Коха встановили, що коронавірус COVID-19 не дає перехворілим тривалого імунітету, а ймовірність повторного інфікування досить висока. Loading...