Новини » Світ Читать эту новость на русском

Вода, яку в Японії збираються злити з Фукусіми у море, може пошкодити людське ДНК, – "Грінпіс"

Воду з Фокусіми планують зливати у море Фото з відкритих джерел

Після 2022 року Фукусімський резервуар із мільйонами тонн зараженої води переповниться

Заражена вода з Фукусімської атомної електростанції, яку уряд Японії планує злити в море, містить радіоактивну речовину, що може бути небезпечною для людського ДНК. Про це повідомляє Міжнародна організація охорони довкілля "Грінпіс" у своїй доповіді, передає BBC.

Зокрема, в природоохоронній організації запевняють, що вода містить "небезпечний рівень вуглецю-14, який може "потенційно пошкодити людську ДНК", а японський уряд це приховує. Варто зауважити, що Токіо поки не відповів на обвинувачення.

Проте, деякі науковці вважають, що сумлінно відфільтрована вода з АЕС, на якій у 2011 році сталася катастрофа, небезпеки не становить.

Як відомо, після 2022 року, коли резервуар із водою з Фукусімської атомної електростанції переповниться, його зливатимуть у море. Уряд переконаний, що, після фільтрації вода втратить більшість радіоактивних ізотопів, проте один з них – тритій – залишиться.

Новини за темою: Вогонь в Чорнобильській зоні не дістанеться до сховищ з ядерними відходами, - Геращенко

Раніше повідомлялося, що в Японії вирішили злити в море понад мільйон тонн води з АЕС "Фукусіма". Але перед зливом воду ретельно відфільтрують, щоб уникнути проблем з екологією.

Loading...