Вірменія та Азербайджан домовилися про перемир'я у Нагірному Карабасі

Вірменія та Азербайджан домовилися про перемир'я Фото з відкритих джерел

Країни погодилися почати обмін полоненими і вбитими після вступу в силу режиму припинення вогню в Карабасі

У п'ятницю, 9 жовтня, міністри закордонних справ Вірменії та Азербайджану домовилися про перемир'я між країнами в Нагірному Карабасі. Таке рішення було прийнято за підсумками консультацій в Москві за посередництва МЗС РФ. Про це повідомляють ТАСС і РИА Новости.  

Як зазначається, у переговорах взяли участь міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров і глави МЗС Вірменії та Азербайджану Зограб Мнацаканян і Джейхун Байрамов. Після 12-годинних консультацій міністри ухвалили спільний документ. 

Так, за підсумками зустрічі Вірменія та Азербайджан домовилися про взаємне виконання таких пунктів:

  • припинення вогню в Карабасі набирає чинності 10 жовтня о 12.00 для обміну полоненими та тілами загиблих, конкретні параметри узгодять окремо;
  • сторони приступають до субстантивних переговорів для якнайшвидшого мирного врегулювання за посередництва Мінської групи ОБСЄ;
  • переговори йтимуть на основі базових принципів врегулювання, підтверджена незмінність форматів.

МЗС Росії

Новини за темою: У Нагірному Карабасі опублікували докази обстрілу житлових районів касетними бомбами

Нагадаємо, 9 жовтня Азербайджан і Вірменія підтвердили готовність відправити керівників своїх МЗС до Москви для консультації щодо ситуації в Нагірному Карабасі.

До слова, конфлікт між Єреваном і Баку загострився 27 вересня, коли сторони почали бойові дії на кордоні та звинуватили один одного в ескалації насильства в Нагірному Карабасі. В результаті обстрілу загинули десятки людей, в тому числі й мирні жителі. 

Loading...