Відвід судді у справі про "скіфське золото" - дуже важливе досягнення України, - Кулеба

Дмитро Кулеба Фото з відкритих джерел

Глава МЗС додав, що суд ще не встановив, коли відбудеться нове засідання у цій справі

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що те, що Україна домоглася відводу судді у справі про "скіфське золото" з експозиції музею в тимчасово окупованому Криму, є дуже важливим досягненням. Про це він сказав на онлайн-брифінгу в четвер, передає "Інтерфакс-Україна".

"Дуже довго Україна боролася за відвід голландського судді, щодо якого є серйозні причини підозрювати його в упередженості в цій справі. Хоча може здатися, що це один з чергових, звичайних процесуальних кроків у справі. Але те, що вчора цього суддю відвели, є дуже важливим досягненням", - підкреслив міністр.

Також Кулеба додав, що суд ще не встановив, коли відбудеться нове засідання у цій справі, але МЗС продовжить працювати над тим, щоб справа просувалася вперед якомога швидше.

Як відомо, у грудні 2016 року Окружний адміністративний суд Амстердама ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв із колекції "Крим – золотий острів у Чорному морі" (так зване скіфське золото), які на момент анексії Криму перебували в Нідерландах, повинні бути повернуті в Україну. Після цього адміністрація трьох музеїв анексованого Криму подала апеляцію на це рішення, розгляд якої почався 11 березня 2020 року.

Новини за темою: “Скіфське золото”: Джапарова заявила, що Росія найняла для кримських музеїв компанію, яка захищала у судах "Газпром"

Нагадаємо, Апеляційний суд Амстердама задовольнив клопотання України про відвід судді у справі про "скіфське золото".

До слова, Апеляційний суд Амстердаму 16 липня 2019 року відклав рішення у справі про "скіфське золото", постановивши, що потребує додаткової інформації від сторін.

Згодом, 13 вересня 2019 року, Україна подала клопотання головуючому про відвід судді Апеляційного суду Амстердама у справі про повернення колекції "скіфського золота" через його тісну співпрацю з Росією.

1 листопада того ж року стало відомо, що клопотання української сторони про відвід судді, який розглядає справу про "скіфське золото", не було задоволене.Loading...