live
Новини » Світ Читать эту новость на русском

МЗС РФ: Одна з головних перепон на шляху реалізації Мінських угод - відсутність будь-якої готовності Києва до діалогу з ОРДЛО

Олександр Грушко з відкритих джерел

У Росії будуть приймати рішення про нормандський саміт виходячи з прогресу в Мінських угодах

Заступник глави Міністерства закордонних справ Росії Олександр Грушко заявив, що рішення про проведення нового нормандського саміту буде прийнято виходячи з прогресу у виконанні поточних Мінських домовленостей. Про це він сказав на Мюнхенській конференції з безпеки, передає РБК.

За словами Грушка, однією з головних перешкод на шляху реалізації Мінських угод є "відсутність будь-якої готовності Києва до нормального діалогу з Донецьком і Луганськом".

"Це зобов'язання кричущим чином не виконується, хоча воно є одним з основних умов Мінського пакету", - підкреслив російський дипломат.

Він додав, що була чітка позиція для проведення нового нормандського саміту.

"Була абсолютно чітка домовленість, що нова зустріч повинна підбити підсумок того, що було обговорено на попередній зустрічі. Це стосується розведення сил, припинення вогню, розмінування, обміну утримуваними, впровадження формули Штайнмаєра в законодавство (українське, - ред.) і деяких інших речей", - розповів Олександр Грушко.

Політик також зазначив, що головною умовою для проведення нового саміту є "переміщення по комплексу домовленостей - як на треку безпеки, так і на політичному треку".

Як відомо, минула зустріч у "нормандському форматі" відбулася 9 грудня 2019 року в Парижі. Згодом відбувся спільний брифінг президентів України, Росії, Франції та канцлера Німеччини за підсумками нормандського саміту, який проходив у Єлисейському палаці. "Четвірка" домовилася, що за чотири місяці відбудеться ще один саміт, ще на трьох ділянках повинні бути розведені сили, до кінця року вогонь на Донбасі повинен бути повністю припинений, повинен відбутися обмін полоненими "всіх на всіх" та інше.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що обмін утримуваними особами планують здійснити до зустрічі в "нормандському форматі". Він пояснив, що президент Володимир Зеленський планує обміняти 200 осіб і додав, що це майже "всіх на всіх".

Loading...