Відомий російський націоналіст "Тесак" покінчив життя самогубством у Челябінському СІЗО

Максим "Тесак" Марцинкевич Фото з відкритих джерел

У кінці 2018 року йому присудили 10 років позбавлення волі

Один з лідерів націоналістичного руху в Росії Максим Марцинкевич більш відомий на прізвисько "Тесак" наклав на себе руки в одному із СІЗО Челябінська. Про це повідомляє ТАСС з посиланням на джерело в правоохоронних органах.

"Тіло Марцинкевича знайшли в одній з камер СІЗО-3 Челябінська. За попередніми даними, він наклав на себе руки", - сказав співрозмовник агентства.

Зазначається, що в кінці грудня 2018 року Бабушкінський суд Москви засудив Максима Марцинкевича до 10 років колонії у справі про напади на людей під приводом боротьби з наркоторгівлею.

Він відбував покарання в Республіці Комі. У жовтні 2019 року Сиктивкарський міський суд пом'якшив йому вирок, знявши звинувачення в порушенні ненависті або ворожнечі. Загальний термін покарання було зменшено до менш ніж дев'яти років.

Як відзначав його адвокат Іван Сидорович, з урахуванням нових правил, за якими один день в СІЗО зараховується за півтора дня в колонії загального режиму, його підзахисний мав отримати право на умовно-дострокове звільнення.

Марцинкевич був відеоблогером та учасником націоналістичних рухів "Реструкт" та "Формат 18", також лідером проєкту "Оккупай-педофіляй", яка вела боротьбу з педофілами.

"Тесака" тричі судили за екстремізм. Зокрема, у 2007 році проти нього порушили справу після зриву ліберального колоквіуму "Білінгва", а у 2009 році Марцинкевича засудили за розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

У 2014 році йому дали п'ять років колонії суворого режиму, але трохи пізніше покарання пом'якшили.

27 липня 2017 року Бабушкінський суд Москви визнав його винним в діях, спрямованих на збудження ворожнечі стосовно осіб, виділених за ознаками національної приналежності.

Також його звинуватили в розбої, хуліганство та умисному знищенні майна, призначивши десять років колонії суворого режиму. При цьому прихильники "Тесака" отримали терміни від трьох до десяти років.

Новини за темою: Мер Сеула скоїв самогубство через звинувачення в сексуальних домаганнях, – ЗМІ

Раніше повідомлялося, що у Польщі фахівці з боротьби з кіберзлочинністю затримали громадянина України, який схиляв неповнолітніх до вчинення самогубства.

Loading...