Вченим вдалося повністю "розшифрувати" людську Х-хромосому

ДНК

Дослідники досягли цього за допомогою нової методики нанопорового секвенування

Групі вчених вперше у світі вдалося повністю "розшифрувати" людську Х-хромосому. Відповідна публікація розміщена у науковому виданні Nature.

У 2003 році вченим вдалося повністю секвенувати ("розкласти" полімер на мономери, - ред.) людський геном — сукупність усієї ДНК організму разом із генами. Вони отримали послідовність у 3 мільярди літер. Це дозволило науковцям наблизити людство до кращого розуміння своєї біології та генетики.

17 років потому дослідники зуміли зробити перше успішне повне секвенування людської хромосоми. Вони досягли цього за допомогою нової методики нанопорового секвенування, яке дозволяє "розшифровувати" великі ділянки ДНК. А хромосома за структурою містить понад 90% ДНК клітини.

Метод нанопорового секвенування передбачає використання білкової нанопори, яка поміщається в мембрану з електричним опором. На неї діють струмом, що передає її до нанопори. Коли через неї пропускати генетичний матеріал, сила струму змінюється — і це й дає ключ до його "розшифрування".

Як дослідницький матеріал вчені використали рідкісний вид доброякісної пухлини матки — хоріонаденому. Секвенована Х-хромосома - це набір із 3,1 мільйона пар основ.

Повну послідовність нуклеотидів хромосоми викладено на порталі GitHub за цим посиланням.

Новини за темою: COVID-19 може пошкодити мозок та призвести до неврологічних ускладнень, - вчені

Нагадаємо, пацієнти, що перенесли коронавірус, через три місяці практично втрачають опірність до хвороби. Зазначається, що максимальна кількість антитіл з'являється в організмі людини через три тижні після виявлення симптомів, а потім починає різко падати.Loading...