Вчені знайшли нову екзопланету розміром із Землю

Екзопланета Пі Massachusetts Institute of Technology (MIT)

Пі-планета робить оберт навколо зірки за 3,14 дня

Група вчених виявила нову екзопланету K2-315b, яка за розмірами схожа на Землю. Її назвали Пі-планетою на честь числа Пі, оскільки вона робить оберт навколо своєї зірки за 3,14 дня. Про це повідомляє Массачусетський технологічний інститут (MIT).

Згідно з повідомленням, Пі-планета кам'яниста й обертається зі швидкістю 291 000 км/год довкола холодної та тьмяної зірки.

При цьому температура на K2-315b може бути від 177 до 230 градусів за Цельсієм. Для життя вона не придатна, але вчені розраховують її вивчити після запуску космічного телескопа JWST (James Webb Space Telescope), який заплановано на кінець жовтня 2021 року.

Екзопланету вчені виявили завдяки даним місії NASA Kepler, які були зібрані у 2017 році. У 2018 році космічний апарат був переведений у режим постійного сну.

Новини за темою: Штучний інтелект знайшов 50 нових екзопланет

Раніше повідомлялося, що команда вчених зважила найближчу до Землі екзопланету. Під час аналізу доплерівських зсувів у спектрі Проксими Центавра астрономи дійшли висновку, що маса її планетоподібного супутника становить не менше 1,3 маси Землі, а період обертання — 11,2 дня.

Loading...