Новини » Світ Читать эту новость на русском

Вчені знайшли ймовірну причину загадкової загибелі сотень слонів у Ботсвані

Наразі відомо про загибель 330 слонів від ковтання ціанобактерій

Місцеві чиновники у Ботсвані (Південна Африка) заявили, що загадкову смерть сотень слонів цього літа спричинили токсини, утворені мікроскопічними водоростями у воді. Про це повідомляє BBC.

Як  відомо, у Ботсвані проживає третина усіх слонів Африки, кількість яких продовжує зменшуватися. У травні-червні цього року в дельті Окаванго почали знаходити туші слонів.

За словами чиновників, наразі відомо про загибель 330 слонів від ковтання ціанобактерій.

Висновки про загибель тварин зробили після кількамісячних тестів у спеціалізованих лабораторіях Південної Африки, Канади, Зімбабве та США.

"Наші останні тести встановили, що причиною смерті стали ціанобактеріальні нейротоксини. Це бактерії, які живуть у воді", - заявив головний ветеринарний лікар Департаменту дикої природи та національних парків Ммаді Рубен.

Багато загиблих слонів знайшли біля водопоїв, але досі чиновники сумнівалися, що винні бактерії, оскільки ставки зазвичай цвітуть по краях, тоді як слони, як правило, п'ють із середини.

Водночас зазначається, що смерті припинилися наприкінці червня 2020 року, що збіглося у часі з висиханням водойм.

"У нас є багато запитань, на які ще потрібно знайти відповіді - наприклад, чому лише слони та чому саме ця місцевість. У нас є низка гіпотез, які ми досліджуємо", - сказав Рубен.

Новини за темою: У Варшаві в зоопарку слонів лікуватимуть від стресу канабісом

Нагадаємо, раніше влада Ботсвани виключила браконьєрство як причину масової загибелі слонів, оскільки бивні у тварин лишилися на місці. Також науковці відхилили версію загибелі внаслідок сибірки, яка минулого року в Ботсвані вбила щонайменше 100 слонів.

Loading...