Вчені виявили доісторичного пращура всіх курей на Землі

Цей птах родом з епохи динозаврів

BBC Україна

У кар'єрі на кордоні між Нідерландами та Бельгією нещодавно знайшли рештки птаха, який може виявитися пращуром кожної курки на планеті. Про це повідомляє BBC.

Зазначається, що цей птах жив близько 67 мільйонів років тому, якраз перед тим, як удар астероїда знищив всіх динозаврів на Землі.

Ці рештки цінні тим, що допоможуть дізнатися, якими були предки сучасних птахів і як вони еволюціонували.

Птахи походять від динозаврів. Проте вченим було важко відповісти на питання, як саме вони перетворилися на тих птахів, яких ми бачимо зараз. Це було пов'язано з тим, що викопних решток давніх птахів не було.

Втім, залишки птаха, які виявили нещодавно, є добре збереженими. Вони допоможуть заповнити деякі прогалини науки.

"Це унікальний зразок: ми називали його "диво-птах. Це єдиний майже цілий череп птаха, який будь-коли знаходили з епохи динозаврів, і він може розповісти нам досить багато про ранню еволюційну історію птахів", - сказав доктор Даніель Філд з Кембриджського університету.

Птаха назвали Asteriornis maastrichtensis на честь Астерії з давньогрецької міфології. Астерія, тікаючи від Зевса, перетворилась на перепілку і впала в море.

BBC Україна

Птах важив трохи менш як 400 г. Його вважають предком сучасних курей, качок та іншої птиці.

У той час ця частина Європи була мілководним морем, а умови були схожі на сучасні тропічні пляжі. Маючи довгі стрункі ноги, птах, можливо, жив на березі водойми.

"Ці стародавні птахи є помітною і важливою групою тварин, здатних сказати щось нове про те, як насправді виникли сучасні птахи. Ця знахідка справді важлива для палеонтологів та еволюційних біологів", - сказав доктор Філд.

"Диво-птах" може допомогти зрозуміти, як саме розвивалися сучасні птахи, вважають вчені.

Нагадаємо, раніше сербські археологи випадково знайшли прадавній дерев'яний флот. Епоху, до якої він належить, встановити поки не вдалося, втім, ймовірно, він діяв 70 тисяч років тому.

 

Loading...