Новини » Світ Читать эту новость на русском

Вчені створили сучасний флеш-накопичувач пам'яті товщиною в один атом

Вчені створили флеш-накопичувач пам'яті нового покоління Фото з відкритих джерел

Накопичувач має щільність запису інформації приблизно в 100 разів більше, ніж сучасні носії

Вчені з США створили накопичувач пам'яті нового покоління, товщина якого становить один атом. Про це повідомляє журнал Nature Nanotechnology

Відзначається, що накопичувач має щільність запису інформації приблизно в 100 разів більше в порівнянні з сучасними носіями інформації такого типу. 

Зокрема, нова розробка являє собою мемристор – елемент пам'яті, який змінює свій опір в залежності від електричного заряду, який крізь нього пройшов. За попередніми даними, мемристор працює швидше сучасної флеш-пам'яті. Крім того, він дозволяє записати більше даних при тому ж розмірі пристрою.

Новини за темою: У США розробили "браслет тиші", який глушить мікрофони біля користувача

До слова, раніше вчені під керівництвом Деджі Акінванде з Техаського університету в Остіні провели дослід. В результаті цього з'ясувалося, що мемристорні властивості може проявляти двовимірний матеріал на основі нітриду бору (h-BN). Його товщина становила третину нанометра (в три мільярди разів менше метра). Пізніше вчені назвали цей пристрій атомристором, адже його товщина прирівняна до розмірів одного атома.

Однак, пізніше вчені провели нове дослідження, в ході якого на основі одноатомного шару дисульфіду молібдену (MoS2) вони створили ще більш мініатюрний пристрій. Відзначається, що його площа становить один квадратний нанометр.

За попередньою інформацією, щільність запису пристрою становить близько 25 ТБ/см2. Це в 100 перевищує показники сучасних накопичувачів.

Новини за темою: У США розробили "браслет тиші", який глушить мікрофони біля користувача

У зв'язку з цим вчені заявили, що якщо нові накопичувачі дійдуть до промислового виробництва, то це стане основою для нейроморфних обчислювальних систем і нових систем радіозв'язку.

Нагадаємо, нещодавно американські вчені розробили спеціальний пристрій, яке допомагає контролювати сновидіння і задавати їх тематику.

Loading...