Вчені розкрили таємницю захоплення Стародавнього Єгипту

Статуя Сфінкса в Гізі, Єгипет. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Вторгнення гіксосів у Єгипет "було м'яким" і тривало довго

Днями археологи знайшли гробниці підданих цариці Клеопатри, яка, за їх версією, може привести їх до гробниці правительки Єгипту. А тим часом, вчені розгадали таємницю захоплення Стародавнього Єгипту. Про це повідомляє ScienceAlert

За попередньою інформацією вчених, сталося раптове вторгнення могутнього війська. Фараони Стародавнього Єгипту, можливо, були одними з найбільших вождів в історії людства, що правили над рікою Нілом близько трьох тисяч років, але на короткий час вони втратили контроль над своїми найродючішими землями.

Згідно з давнім текстам, приблизно 3,6 тис. років тому гіксоси вторглися і захопили північну частину Єгипту у ряду некомпетентних фараонів, вигнавши їх на невелику ділянку землі на півдні. 

Крім того, вчені вивчили зразки емалі зубів 75 людей, які були поховані в стародавній столиці гіксосів Телль-ель-Даба у північно-східній дельті Нілу і порівняли співвідношення ізотопів стронцію в зубах із сигнатурами ізотопів навколишнього середовища в Єгипті та інших регіонах.

Новини за темою: Археологи знайшли в Єгипті печеру з древніми рельєфними гравюрами

Таким чином стало зрозуміло, що більшість населення Телль-ель-Даба не було місцевим - вони були мігрантами.

Вчені також з'ясували, що співвідношення корінного населення та мігрантів було порівняно як у періоди правління єгипетських фараонів, так і після приходу до влади гіксосів. Ця модель не узгоджується з популярною версією про вторгнення сильного іноземного війська, яке прийшло з таємничої країни.

Експерти припустили, що "вторгнення гіксосів" було м'яким і тривало довго, і вони поступово займали все більш важливі посади. Також можливо, змінилося кілька поколінь, перш ніж гіксоси остаточно прийшли до влади.

Новини за темою: По прибуттю з Єгипту та Албанії більше не вимагатимуть ПЛР-тест чи самоізоляцію

Нагадаємо, раніше в Єгипті археологи під час розкопок натрапили на унікальну знахідку - десять великих таємних комор у храмі, що був побудований при фараоні Рамзесі II.

Loading...