Новини » Світ Читать эту новость на русском

Вчені припустили, що Всесвіт схожий на гігантський людський мозок

Фото з відкритих джерел

Мозок людини працює завдяки мережі, що складається з майже 70 млрд нейронів. Вважається, що у Всесвіті є щонайменше 100 млрд галактик

Група італійських астрофізиків з університетів Болоньї та Верони заявили, що Всесвіт дуже схожий на гігантський людський мозок. Про це повідомляє Independent.

Як зазначається, в ході дослідження вчені шукали тотожності й відмінності між, з однієї сторони, космосом та його галактиками, та, з іншої сторони, людським мозком та його нейронними клітинами.

Вони виявили, що попри те, що масштаб космосу й мозку явно відрізняється, то їхня структура надзвичайно схожа.

Наприклад, мозок людини працює завдяки мережі, що складається з майже 70 мільярдів нейронів. Вважається, що у Всесвіті є щонайменше 100 мільярдів галактик.

У кожній системі відповідно нейрони та галактики зібрані разом у складну мережу та зв’язані між собою довгими "нитками", що складають лише близько 30 відсотків маси. Близько 70 відсотків маси насправді складається з пасивних частин: у мозку це вода, а у Всесвіті - темна енергія.

Новини за темою: Дослідження Всесвіту: П'ять міфів про Великий вибух

Нагадаємо, раніше космічний телескоп Hubble Національного управління з аеронавтики й дослідження космічного простору США (NASA) зафіксував "космічний водоспад" у Всесвіті. Так званий водоспад утворився після того, як галактика NGC 2799 втягнулась в центр іншої галактики NGC 2798.

Loading...